Piłka NożnaTransfery

Oficjalnie: Czwarty transfer ŁKS. Nelson Balongo podpisał kontrakt z „Rycerzami Wiosny”!

Łódzki Klub Sportowy poinformował o pozyskaniu kolejnego nowego zawodnika. Do drużyny Kazimierza Moskala dołączy Nelson Balongo, który od zeszłego tygodnia trenuje z drużyną biało-czerwono-białych.

Środkowy napastnik podpisał z „Rycerzami Wiosny” umowę na najbliższe trzy sezony. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Balongo ma 23 lata i od 2019 roku był graczem pierwszego zespołu VV St.Truiden. W Jupiler Pro League rozegrał 24 spotkania i zdobył dwie bramki. Napastnik trafiał do siatki Anderlechtu Bruksela oraz KAS Eupen. Na boiskach belgijskiej ekstraklasy spędził łącznie 752 minuty. Jego kontrakt z dziewiątym zespołem ubiegłego sezonu wygasa 30 czerwca.

Kongijczyk jest już z drużyną, na obozie w Woli Chorzelowskiej i przygotowuje się do startu nowych rozgrywek. O miejsce w składzie drużyny prowadzonej przez Kazimierza Moskala, będzie rywalizował z Maciejem Radaszkiewiczem oraz Piotrem Janczukowiczem.

Nelson Balongo jest wychowankiem akademii Standardu Liege. W 2013 roku trafił do juniorów VV St. Truiden. Cztery lata później na rok przeniósł się do portugalskiej Boavisty Porto, ale po roku wrócił do Belgii. Od trzech sezonów znajdował się w kadrze pierwszego zespołu VV St. Truiden. 23-latek w przeszłości występował też w młodzieżowej reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga. W 2019 roku został powołany do seniorskiej kadry „Lampartów” na mecze towarzyskie z Gabonem i Gambią, ale nie doczekał się debiutu. Gracz ma też obywatelstwo belgijskie, a więc nie będzie zajmował miejsca dla zawodnika spoza Unii Europejskiej.

Nowy napastnik ŁKS-u jest czwartym nowym piłkarzem, pozyskanym przez klub w letnim okienku transferowym. Wcześniej na Aleję Unii trafili: Bartosz Biel, Dawid Kort oraz Władysław Ochronczuk.

Nelson witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy powodzenia!