Od dzisiaj więcej kibiców wejdzie na piłkarskie stadiony!

Wczoraj (24.07) Rada Ministrów wydała rozporządzenie dotyczące dopuszczalnej liczby kibiców na meczach piłkarskich i żużlowych. W obu przypadkach na każdym spotkaniu stadion będzie mógł być wypełniony w połowie, a nowe regulacje wchodzą w życie już od dzisiaj!

Przypomnijmy – od 31 kolejki minionego sezonu PKO BP Ekstraklasy wszystkie spotkania piłkarskie w Polsce odbywały się już z udziałem kibiców. W nowych, post-pandemicznych, warunkach na każdym spotkaniu mogło przebywać maksymalnie 25 procent całkowitej pojemności stadionu.

Takie wytyczne towarzyszyły nam do dzisiaj (25.07), gdyż w życie weszło wczorajsze rozporządzenie Rady Ministrów. Przeczytać w nim można, że mecze piłkarskie i żużlowe trzech najwyższych szczebli rozgrywkowych w kraju będą mogli obserwować kibice w liczbie nie większej niż 50 procent całkowitej pojemności stadionu!

Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze jakie wytyczne Rząd szykuje dla rozgrywek halowych, choć minister sportu w ostatnich dniach zapowiadała regulacje związane właśnie z tym aspektem.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0