Oceny po meczu z Puszczą Niepołomice

W środę „Rycerze Wiosny” podjęli na Stadionie Króla Puszczę Niepołomice, w ramach zaległego spotkania 20. kolejki Fortuna 1. Ligi. Łodzianie wygrali 2:0 po dublecie Nacho Monsalve, zdobywając pierwsze trzy punkty w 2022 roku. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Kolejny dobry mecz w wykonaniu golkipera biało-czerwono-białych. Puszcza Niepołomice nie miała wielu sytuacji, jednak za każdym pewnie wychodził, łapał piłki i bronił strzały niepołomiczan.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,17

Mateusz Bąkowicz: Młodzieżowiec wciąż utrzymuje dobrą formę. Z Puszczą częściej mogliśmy zobaczyć jego popisy defensywne, aniżeli ofensywne – skutecznie wyłączył z gry Erika Cikosa i miał wysoką skuteczność odbiorów piłki.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,14

Maciej Dąbrowski: Kapitan zespołu niezmiennie nie zawodzi. Solidny występ w defensywie, widoczny także przy ofensywnych stałych fragmentach gry ŁKS-u, choć niestety nieskuteczny. Za drobny minus można zaliczyć żółtą kartkę, która wyłączy go z meczu ze Stomilem Olsztyn.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Nacho Monsalve: Co tutaj dużo mówić – Hiszpan zdobył trzy punkty dla ŁKS-u, strzelając debiutancką bramkę i dokładając do niej siedem minut później kolejną. Poza tym pewnie grał w defensywie, wychodząc często naprzeciw kontratakom rywali i ucinając je w zarodku.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,80

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Adam Marciniak: Rozegrał jedynie 45 minut meczu, choć jak powiedział trener Pogorzała, była to zmiana planowana jeszcze przed spotkaniem. W pierwszej połowie był jednym z zawodników, którego można było pochwalić za dobrą grę – solidny w defensywie, dobrze współpracował ze stoperami oraz podłączał się do akcji ofensywnych ŁKS-u.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,25

Jan Kuźma: Młodzieżowiec tym razem odrobinę mniej widoczny, jednak wciąż rozegrał przyzwoite spotkanie. Niekiedy decydował się na prostsze środki i bardziej zachowawczą grę, jednak sumiennie wypełniał swoje obowiązki w defensywie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Michał Trąbka: Z jednej strony, nie był to wybitny mecz pomocnika, który wciąż szuka swojej formy. Z drugiej jednak, w najważniejszym momencie stanął na wysokości zadania – zwinnym zwodem minął Thiakane, a później zagrał świetną piłkę do Corrala, który zgrał ją do Nacho, który w ten sposób zdobył pierwszą bramkę dla ŁKS-u. Pozytywny przebłysk, jednak musi przełożyć to na większy wymiar czasu na boisku.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,62

Ricardinho: Wciąż nie pokazał w tym sezonie pełni swoich umiejętności. Bywały momenty, w których potrafił napędzać ataki ŁKS-u, popisać się techniką, jednak nie przekładało się to na konkrety.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,08

Pirulo:  Dobrze wykonany rzut wolny przy bramce na 2:0, jednak poza tym wciąż nie jest tym hiszpańskim magikiem, którego pamiętamy z poprzedniego sezonu. Strzelił bramkę po otrzymaniu podania będąc na znacznej pozycji spalonej, czego mógł uniknąć.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,75

Maciej Wolski: Solidny mecz w jego wykonaniu. Zdecydowanie na jego korzyść przemawia motoryka – dużo pracował grając od linii do linii, mogliśmy zobaczyć go podłączającego się do akcji ofensywnej, żeby za chwilę wrócić i wypełniać obowiązki bocznego obrońcy. Miał szansę na bramkę w pierwszej połowie, jednak nie udalo mu się trafić w piłkę.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,40

Samu Corral: Kolejny zawodnik, którego nie można ocenić zerojedynkowo. W dużej części spotkania irytował brakiem dynamiki, dokładności i umiejętności podjęcia dobrych decyzji. Jednakże, miał swój udział przy obydwu bramkach ŁKS-u – przy pierwszej popracował na skrzydle, po czym wrócił w pole karne, żeby zagrać piłkę do nadchodzącego Nacho, a przy drugiej zgrał głową futbolówkę do Szeligi, gdzie później dopadł do niej hiszpański stoper. Miejmy nadzieję, że były to pierwsze przebłyski nadchodzącej zwyżki formy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,0

Bartosz Szeliga: Dobra zmiana bocznego obrońcy. Aktywny, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Miał swój udział przy bramce na 2:0, w końcówce meczu miał szansę na bramkę, jednak trafił tylko w słupek.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,12

Javi Moreno: Trener postanowił wprowadzić go za Pirulo, dzięki czemu zagrał na swojej nominalnej stronie. Na prawym skrzydle prezentował się znacznie lepiej, niż na lewym – wprowadził więcej szybkości i dynamiki do gry ŁKS-u, wyprowadzał kilkukrotnie kontrataki, ale przy tym wracał się także do defensywy.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,64

Maciej Radaszkiewicz: Nienajlepsza zmiana w wykonaniu tego napastnika. Nie można było mu odmówić odwagi przy strzałach, jednak daleko było im do celności. Brakowało mu dokładności, a czasem dynamiki.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,45

Antonio Dominguez: Kolejny kluczowy zawodnik ŁKS-u, który wiosną nie potrafi się jeszcze przebudzić. Otrzymał od trenera około 20 minut, jednak nie przełożyło się to na zapadające w pamięć akcje napędzane przez Hiszpana.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,71

Kelechukwu Ibe-Torti: Nie dostał wielu minut, ale nie można młodzieżowcowi odmówić szybkości i odwagi w grze. Czekamy na jego grę w większym wymiarze czasu, aby mógł pokazać, czy okrzepł już w dorosłej piłce.