Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Koroną Kielce

W sobotę biało-czerwono-biali pierwszy raz zagrali w tym roku na Stadionie Króla, podejmując u siebie Koronę Kielce. Mimo gry w przewadze od 59. minuty nie udało im się strzelić bramki, a nawet oddać celnego strzału na nią. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Pewny na linii, starał się także wychodzić dalej i przechwytywać dalekie piłki. Tak jak do większości bloku defensywnego, nie można mu wiele zarzucić, choć przy pierwszej anulowanej bramce Korony (spalony) mógł zachować się nieco lepiej.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,12

Mateusz Bąkowicz: Młodzieżowiec dał kolejny solidny występ w tym sezonie. Aktywny w ofensywie, starał się podłączać do ataków skrzydłem, dośrodkowywać piłkę, a nawet zdarzało mu się wejść w pole karne i próbować oddać strzał po przechwycie piłki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,08

Maciej Dąbrowski: Kapitan zespołu w tym meczu zdecydowanie nie zawiódł. Pewny defensywnie, a próbował także rozruszać ofensywę – jedna z najbardziej pamiętnych akcji ŁKS-u w tym meczu to jego wejście w pole karne, z kilkoma podbiciami piłki, mimo tego, że ostatecznie nie zakończyło się to celnym strzałem na bramkę.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,89

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Nacho Monsalve: Powrót Hiszpana do składu po długiej kontuzji można uznać za udany. Pewny w defensywie, dobrze grał w powietrzu i współtworzył zgrany duet z Dąbrowskim.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,25

Adam Marciniak: Wychowanek ŁKS-u nie pasuje na lewej obronie do systemu gry, w którym biało-czerwono-biali starają się grać. Brakowało mu szybkości przy powracaniu z połowy przeciwnika pod własną bramkę, zaś jego dośrodkowaniom brakowało celności. Szczególnie jednak rzucał się wspomniany brak przyspieszenia i błyskawicznych powrotów.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,18

Jan Kuźma: Młodzieżowiec był pewnym zaskoczeniem w pierwszej jedenastce ŁKS-u, jednak zdecydowanie nie przerosła go presja. W defensywie był pewny, a przy tym uczestniczył także w ofensywie – jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek Korony, chociaż rzut wolny pozostawiał już wiele do życzenia.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,67

Michał Trąbka: Mało widoczny, a kiedy już był przy piłce rzadko tworzył zagrożenie pod bramką Korony, bądź skutecznie napędzał akcje ŁKS-u.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,58

Antonio Dominguez: Jak zawsze, w swoim stylu, próbował uderzeń z dystansu czy crossowych przerzutów na drugą stronę boiska, jednak w sobotę brakowało im dokładności i celności. Nie udało mu się napędzić w odpowiedni sposób ofensywy ŁKS-u i stworzyć dobrej sytuacji bramkowej.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,77

Pirulo: Hiszpan wciąż bez formy. Niedokładne podania, niekiedy próby zagrywania piłek kolegom piętką, które najczęściej nie trafiały do adresata. Oddał uderzenie z dystansu, jednak jego starania nie przełożyły się w żaden sposób na bramkę dla ŁKS-u.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,74

Piotr Janczukowicz: W przeciwieństwie do meczu z Jastrzębiem, zabrakło mu tu jakichkolwiek sytuacji pod bramką Korony. Nie udało mu się w żaden sposób skutecznie zagrozić golkiperowi gości.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,55

Samu Corral: Drugie spotkanie z rzędu, kiedy mógł zapewnić ŁKS-owi trzy punkty, ale nie trafiał z dobrych okazji w kluczowych momentach meczu. Przy sytuacji jeden na jednego Kowalczyka wyszedł na spalonego, więc nawet w przypadku strzelenia bramki przez młodzieżowca, byłaby ona anulowana. Wciąż nie może przełożyć formy z przygotowań na ligę.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 2,78

Mateusz Kowalczyk: Znów pozytywne wejście w wykonaniu młodzieżowca, który w środku tygodnia pojedzie na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji. Można mu zarzucić to, że nie trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem – mimo tego, że ostatecznie byłby to najprawdopodobniej spalony, w takich sytuacjach po prostu trzeba trafiać.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,50

Ricardinho: Brazylijczyk dał dobrą zmianę – napędzał ataki ŁKS-u i był jednym z wyróżniających się zawodników w drugiej połowie. Ostatecznie jednak liczy się to, że łodzianom nie udało się zdobyć żadnej bramki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,09

Javi Moreno: Zmiana Hiszpana niewiele wniosła do gry ŁKS-u.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,58

Maciej Wolski: Po wejściu z ławki w końcówce meczu dał pozytywny impuls i przyspieszenie gry, którego niekiedy ełkaesiakom brakowało. W roli rezerwowego wciąż wydaje się być pożytecznym członkiem składu.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,37

Stipe Jurić: Nie zdążył osiągnąć wiele w czasie, który otrzymał od trenera na boisku.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,50

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport