Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z GKS-em Tychy

W drugiej kolejce Fortuna 1. Ligi ełkaesiacy wygrali 1:0 w wyjazdowym meczu przyjaźni z GKS-em Tychy, po bramce Pirulo. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi ocenami.

Dawid Arndt: Spokojny mecz dla golkipera łodzian, którego rywale rzadko zmuszali do interwencji. Przy pojedynczych sytuacjach tyszan zachowywał zimną krew.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Marcel Wszołek: Nie zraziła go krytyka po inauguracyjnym spotkaniu i w Tychach rozegrał już znacznie lepsze zawody. Dość pewnie w defensywie, udawało mu się wygrywać pojedynki szybkościowe i nadrabiać tym ewentualne błędy w ustawieniu, a zwieńczeniem dobrego wrażenia po jego występie jest asysta przy bramce Pirulo.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Maciej Dąbrowski: Z dwójki stoperów w niedzielę bywał mniej pewny od swojego kolegi. W pierwszej połowie przez stratę w okolicach własnej szesnastki stworzył groźną szansę dla GKS-u, choć samemu przerwał akcję faulem, za który otrzymał żółtą kartkę.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Nacho Monsalve: Dobry mecz w wykonaniu Hiszpana. Sprawnie operował piłką i był pewny w defensywie, wygrywając pojedynki z rywalami w okolicach własnej bramki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Bartosz Szeliga: Rozkręcał się wraz z upływem meczu – na początku wyglądał nieco gorzej, ale z biegiem czasu było widać go częściej w ofensywie i grał pewniej w obronie. Akcja bramkowa rozkręciła się pod szesnastką rywali po jego wymianie podań z Bielem, zwieńczonej celną wrzutką w pole karne do Pirulo.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Władysław Ochronczuk: Najlepszą recenzją jego występu jest zmiana dokonana przez trenera w przerwie spotkania. Popełnił dwa błędy, które napędziły groźne akcje dla rywali, nie pomagał ryglować środka pola ŁKS-u.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 3,0

Michał Trąbka: W wielu fragmentach spotkania wręcz niewidoczny, ale jego ocenę meczową ratuje udział przy akcji bramkowej, kiedy zagrał dobre podanie górą do nabiegającego na skraj szesnastki Wszołka, który później asystował przy golu Pirulo.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Dawid Kort: Szczególnie w pierwszej połowie był motorem napędowym ŁKS-u – był rozgrywającym w wielu akcjach drużyny, próbował strzałów z dystansu i prostopadłych piłek, choć niekiedy brakowało odrobiny precyzji. Później nieco przygasł, choć w Tychach pokazał, że ma szansę z meczu na mecz być coraz lepszym.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Pirulo: Hiszpanowi nie można odmówić zaangażowania, pracował zarówno w defensywie, jak i defensywie. Strzelił pierwszą bramkę dla ŁKS-u w tym sezonie, w dość nietypowy dla siebie sposób, bo celnym uderzeniem głową.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Bartosz Biel: Podobnie, jak jego koledze z drugiego skrzydła, nie można odmówić pracowitości. Strzelił bramkę, jednak ze spalonego, miał poza tym celny strzał głową i sytuację kiedy wygrał z bramkarzem pojedynek powietrzny po crossie Korta, ale był dość widoczny w ofensywie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Nelson Balongo: Znów pełnił dość niewdzięczną rolę – napastnicy żyją z podań, a on takowych nie otrzymywał od kolegów z zespołu. Nieraz pokazywał się na dobrej pozycji do otrzymania podania prostopadłego, trzymając się przy linii defensywy (a pokazywał także, że potrafi wygrywać pojedynki biegowe), jednak ostatecznie piłkę otrzymywał zbyt późno, bądź wcale. Dobrze wyglądał fizycznie i w pojedynkach z rywalami, a także z futbolówką przy nodze. Liczymy na debiutancką bramkę w kolejnym występie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Mateusz Kowalczyk: Jego wejście odmieniło ten mecz. Rozkręcił grę ŁKS-u w środku pola, dokładając do niej dużo dynamiki. Kiedy trzeba było, schodził niżej i walczył z przeciwnikami o piłkę, ale mając ją już przy nodze nie bał się posyłać dalszych prostopadłych podań, zamiast rozgrywać na krótko. Mimo młodego wieku pokazywał też niekiedy boiskowe cwaniactwo godne seniora – Kowalczyk coraz pewniej puka do drzwi pierwszej jedenastki.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Kelechukwu Ibe-Torti: Tym razem nie dał aż tyle po wejściu na murawę, choć nie oznacza to, że grał źle. Wygrał kilka pojedynków biegowych i nie bał się wejść w drybling, zabrakło jednak przełożenia tego pod bramką rywali na konkrety.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Jan Kuźma: Wszedł w końcówce spotkania, aby zaryglować środek pola. Wyglądał dobrze na boisku – nie przegrywał pojedynków z rywalami, a i dość sprawnie rozgrywał piłkę z kolegami z zespołu.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Kamil Dankowski: W czasie otrzymanym przez trenera nie miał wielu sytuacji do dobrego rozegrania piłki w ofensywie, co w przeszłości udowadniał, że nie jest dla niego problemem. Zaliczył solidne wejście z ławki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Mieszko Lorenc: Wszedł w doliczonym czasie gry w celu utrzymania wyniku, jednak nie miał wielu okazji żeby się wykazać – najważniejsze zadanie zostało jednak wykonane.

Ocena: Brak oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23:

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport