Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po 68. Derbach Łodzi

Choć w drugiej połowie wydawało się, że ŁKS może skończyć ten mecz z kilkoma bramkami strzelonymi, ostatecznie przedłużył swoją passę spotkań bez gola do czterech, przegrywając po raz pierwszy od dwunastu lat w derbach Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Grał dość pewnie, choć zdarzyło mu się jedno, czy dwa zagrania, gdzie mógł zachować się bezpieczniej. Przy bramce na 0:1 Pawłowski wyszedł z nim sam na sam, jednak golkiperowi ŁKS-u nie udało się odciąć przeciwnika od dobrej linii strzału.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Mateusz Bąkowicz: Gdzie był w momencie utraty bramki? Dobre pytanie. W ofensywie także ciężko powiedzieć, aby wniósł coś dobrego.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,50

Oskar Koprowski: Miał dwie okazje na strzelenie bramki głową, ale znów się nie udało. Przy straconej bramce źle zaasekurował wolną przestrzeń i złamał linię spalonego, pozwalając Pawłowskiemu na spokojne wejście w pole karne.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,33

Maciej Dąbrowski: Oprócz gromów na Corrala, te powinny spaść również na to, co Dąbrowski zrobił w kontrze, gdzie ŁKS był w trzech na jednego, a jego podanie dotarło za późno i to do nikogo. Miał również jedną okazję do strzelenia bramki, ale jej nie wykorzystał. Przy golu Widzewa zaś próbował naciskać wyżej na przeciwnika, ale otworzył przez to przestrzeń dla Pawłowskiego.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,29

Bartosz Szeliga: W ofensywie nic, defensywnie również niepewnie. Ciężko znaleźć plusy jego występu po tym meczu.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Maksymilian Rozwandowicz: Większość meczu można było oceniać dość pozytywnie – ryglował środek pola i utrudniał Widzewowi płynną grę. Pytanie jednak brzmi – gdzie był w momencie ataku rywali przy ich bramce, gdzie Dąbrowski musiał wchodzić w buty defensywnego pomocnika i naciskać na przeciwnika z piłką, otwierając przy tym wolną drogę do własnej szesnastki?

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,23

Michał Trąbka: Trochę walki i wygranych piłek w środku pola to za mało, żeby doprowadzić do strzelenia bramek, a jak sam zauważył w pomeczowym wywiadzie, ciężko o wygrywanie meczów w taki sposób.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,18

Pirulo: Z jednej strony kilkukrotnie zagroził bramce rywali (chociażby cwany strzał z dystansu, który zmusił Ravasa do interwencji na rzut rożny), ale zmarnował chociażby dobrą sytuację, którą miał bezpośrednio w szesnastce. Swoją niefrasobliwością mógł także już wcześniej doprowadzić do utraty bramki przez ŁKS, kiedy robiąc „kółeczka” przed własnym polem karnym stracił futbolówkę.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,69

Maciej Wolski: Jego wybieganie było przydatne w tym spotkaniu – zarówno przy powrotach do defensywy, jak i kontratakach. Oddał jeden strzał na bramkę, choć z trudnego kątu, jednak najważniejsza zagrana przez niego piłka była ta, którą wypuścił Corrala na świetną pozycję do strzelenia bramki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,31

Piotr Janczukowicz: Gra tego zawodnika, który wrócił po dłuższej kontuzji mogła się momentami podobać, prezentował się dość dobrze na lewym skrzydle, jednakże z czasem gasł, co też zapewne było powodem jego zmiany.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,36

Maciej Radaszkiewicz: Tym razem w wyjściowej jedenastce, ale nie zachwycił. To co udawało mu się wywalczyć w pojedynkach biegowych i starciach z rywalami, często tracił przez braki w umiejętnościach technicznych, czy niedokładne zagrania futbolówki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,14

Samuel Corral: Szkoda się rozpisywać – miał piłkę meczową na nodze i jej nie wykorzystał. Podsumowanie jego występów w tym sezonie w jednej akcji.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,0

Ricardinho: Wszedł z ławki i nie wniósł do gry ŁKS-u praktycznie niczego, co mogłoby pomóc strzelić bramkę. A licznik wciąż na jego koncie wskazuje 0.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,75

Kamil Dankowski: Dostał od trenera szansę w końcówce meczu, ale nie zdążył zrobić zbyt wiele, aby odwrócić losy tego spotkania.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,50

Mateusz Kowalczyk: Podobnie, jak Dankowski, młodzieżowiec nie dostał wiele czasu i nie udało mu się zrobić czegoś, co przełożyłoby się na bramkę dla ŁKS-u.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22:

Fot. ŁKS Łódź\Cyfrasport

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0