Piłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Resovią

Ełkaesiacy po raz siódmy w tym sezonie sięgnęli po komplet punktów. Gracze z alei Unii pokonali w niedzielę Resovię 2:1 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna I ligi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Dawid Arndt: W pierwszej połowie praktycznie bezrobotny. Miał jedną interwencję po uderzeniu głową Zalepy. Dużo grał nogami, ale w tym elemencie był bezbłędny. Przy straconej bramce bez żadnych szans. Piłka po uderzeniu Adamskiego wpadła w samo okienko bramki Dawida. Zachowywał koncentrację w drugiej połowie i kilka razy pewnie interweniował przy strzałach rzeszowian, choć nie były one trudne do wybronienia.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Kamil Dankowski: Dostał pierwszy raz szansę w wyjściowym składzie i na swojej nominalnej pozycji. Zagrał bardzo przeciętny mecz. Starał się podłączać do akcji ofensywnych, ale z mizernym skutkiem. Piłka po jego dośrodkowaniach latała wysoko nad głowami kolegów z zespołu. Stać go na pewno na lepszą grę.

Ocena: 4

Maciej Dąbrowski: Zdecydowanie poprawił swoją grę względem spotkania z GKS-em Bełchatów. Nie do przejścia w obronie. W tym meczu popełnił jeden błąd, po którym lewą stroną uciekł mu skrzydłowy Resovii. Świetnie wyłączył z gry Twardowskiego. Kilka razy ratował zespół przed utratą bramki. Na wślizgu zablokował kilka groźnych uderzeń rzeszowian. Mamy nadzieję, że Dąbrowski ustabilizuje formę.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,14

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jan Sobociński: Tym razem w cieniu swojego partnera ze środka obrony. Grał pewnie, na solidnym swoim poziomie do którego przyzwyczaja nas w tym sezonie. W meczu z Resovią zabrakło jego długich otwierających podań na skrzydła. Na minus też błąd w pierwszej połowie po którym gracze z Rzeszowa stworzyli dogodną sytuację strzelecką.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,28

Adrian Klimczak: Stały dobry poziom prezentuje Adrian w tym sezonie. W niedzielnym spotkaniu był bardzo aktywny i starał się brać grę na siebie. To po jego uderzeniu piłka odbiła się od ręki piłkarza Resovii i sędzia podyktował pierwszy rzut karny. Kolejny mecz z rzędu z niezłym skutkiem schodził z piłką do środka i szukał uderzenia prawą nogą.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,43

Maksymilian Rozwandowicz: Jeden z lepszych zawodników w niedzielnym starciu. Maks bardzo się rozwinął od momentu kiedy Wojciech Stawowy znalazł dla niego nową pozycję. Do 60. minuty to on był głównym kreatorem gry, który nadawał tempo akcji. Tym razem gracze Resovii dobrze odcinali pozostałych środkowych pomocników, dlatego to Rozwandowicz miał najczęściej piłkę przy nodze. Zmieniony po godzinie gry przez Jakuba Tosika.

Ocena: 7

Michał Trąbka: Bardzo niedokładny. Kilka razy mógł otworzyć partnerom sytuację do zdobycia gola, ale jego podania były niecelne i najczęściej trafiały pod nogi rywali. W pierwszej połowie przytomnie zagrał do Klimczaka, który wywalczył rzut karny. Mógł mieć także asystę, ale piłka po uderzeniu Sekulskiego ostemplowała poprzeczkę.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,57

Antonio Dominguez: Jeden z bohaterów spotkania i jeden z nielicznych zawodników, których można w jakiś sposób wyróżnić. Zdobywca dwóch bramek po rzutach karnych. Mocny punkt zespołu w środku pola. W pierwszej połowie wraz z Trąbką wykreował stuprocentową sytuację Sekulskiemu. Wykonał bardzo dużo podań, lecz niewiele z tego wynikało, głównie były to zagrania w poprzek lub do tyłu.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,5

Maciej Wolski: Trener dał mu szansę w tym spotkaniu zagrać na prawym skrzydle i Wolski pokazał, że i tak czuje się dobrze. Bardzo aktywny często schodzący z piłką do środka. Dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej. Taki zawodnik to skarb dla każdego trenera.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,71

Tomasz Nawotka: Podobnie jak Dankowski dostał swoją szansę od pierwszej minuty. Bardzo się starał i brał grę na siebie, ale przegrywał zdecydowanie zbyt dużo pojedynków. Miał kilka fajnych rajdów szczególnie w drugiej połowie, ale to zbyt mało, aby jego występ ocenić pozytywnie.

Ocena: 4

Łukasz Sekulski: Zagrał 45 minut i nie zaliczy tego czasu do udanych. Miał jedną sytuację do zdobycia gola, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Pomocnicy ŁKS mieli problem z kreowaniem sytuacji i Sekulski miał mało kontaktów z piłką.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Samu Corral: Zmienił w przerwie bezbarwnego Sekulskiego. Od pierwszych minut był aktywny, ale głównie bez piłki przy nodze, bo partnerzy z zespołu mieli ogromne problemy z dostarczeniem piłki do przodu. Hiszpan dobrze się ustawiał czekał na podania, ale rzadko je dostawał. Nie miał żadnej sytuacji do zdobycia bramki. Zagrał świetną prostopadłą piłkę bez przyjęcia do Sajdaka, który wywalczył rzut karny.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,86

Przemysław Sajdak: Do momentu wywalczenia karnego wyglądał fatalnie. Popełniał proste błędy i stracił wiele piłek. W końcówce twardym stanowczym wejściem uratował zespół przed utratą gola, wybijając piłkę dalej w aut. Więcej minusów niż plusów w grze Sajdaka.

Ocena: 5

Kelechukwu Ibe-Torti: Po wejściu na boisku bardzo chaotyczny. Co chwilę tracił piłkę. Próbował dać coś ekstra drużynie, lecz z bardzo mizernym skutkiem. W doliczonym czasie gry oddał ładny strzał, który zdołał wyłapać Zapytowski. Dużo nauki jeszcze przed Kellym.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,33

Jakub Tosik: Zmienił bardzo dobrze dysponowanego Maksa Rozwandowicza. Bardzo dyskretny występ Kuby. Wydaje się, że powinien lepiej zachować się akcji bramkowej dla Resovii. Za głęboko był ustawiony i Adamski miał bardzo dużo miejsca, aby precyzyjnie uderzyć. Złapał żółtą kartkę za faul taktyczny.

Ocena: 4

Wojciech Stawowy: Mecz z Resovią był najgorszy w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Stawowego, jednak już przed meczem wiele na to mogło wskazywać. Ciężki tydzień poprzedzający, brak kluczowych piłkarzy i konieczność rotacji to argumenty obronne dla trenera. Wydaje się jednak, że zmian było jednak za dużo w wyjściowej „jedenastce”, a dodatkowo szkoleniowiec ŁKS-u nie miał kim postraszyć rywali z ławki. Zwycięzców się jednak nie sądzi, więc miejmy nadzieję, że za tydzień drużyna z Arką zagra mecz bardziej zbliżony do tego z Sandecją czy GKS-em Bełchatów niż do pojedynku z Resovią.