Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Miedzią Legnica

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali w sobotę Miedź Legnica 2:0. Standardowo jak po każdym meczu zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami meczowymi w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Zaliczył kilka pustych przelotów na przedpolu. Jego źle obrane wyjście poza szesnastkę pod koniec meczu mogło zakończyć się bramką, ale udany powrót zaliczył Lorenc. Oprócz tego raczej pewny punkt obrony.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Bartosz Szeliga: Zszedł z boiska po 13 minutach przez kontuzję. Kiedy był na boisku, prezentował się z dobrej strony.

Ocena: bez oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,4

Mieszko Lorenc: Szukając pozytywnych punktów po meczu w Legnicy nie sposób nie wspomnieć o młodym stoperze. W sobotę zaliczył udany debiut w wyjściowej jedenastce. Wygrywał sporo pojedynków, głównie w powietrzu. Pewny punkt w defensywie, który w ostatnich minutach uratował ŁKS przed stratą bramki.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,5

Adam Marciniak: Zagrał nieco w cieniu Lorenca, ale był równie dobry. Nie popełniał większych błędów, był w stanie zatrzymywać ataki rywali i dołożył cegiełkę do czystego konta. W ofensywie zaliczył asystę przy bramce na 2:0.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,75

Adrian Klimczak: Po raz drugi w tym sezonie rozpoczął mecz od pierwszej minuty i pokazał się z bardzo dobrej strony. Jak Klimczak za najlepszych czasów – aktywny w ofensywie i pewny w defensywie. Grał również na lewym skrzydle, jednak prezentował się tam nieco słabiej niż w obronie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Jakub Tosik: Rozpoczął mecz jako defensywny pomocnik i prezentował się z dobrej strony. Był aktywny w ofensywie i pewny w defensywie. Po wejściu Rozwandowicza łatając dziurę Tosik zszedł na prawą obronę i nie grał najgorzej, ale widać było, że nie jest to jego nominalna pozycja.

Ocena: 6

Pirulo: Magik. Przez całe spotkanie był aktywny w ofensywie i próbował kreować sytuacje kolegom z zespołu. Na początku drugiej połowy dwukrotnie błysnął swoim geniuszem i dał ŁKS-owi trzy punkty.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Michał Trąbka: Chyba najlepszy mecz Trąbki w tym sezonie. Był w cieniu Pirulo, jednak próbował kreować grę, co udało mu się rozpoczynając pierwszą akcję bramkową. Widać, że wciąż szuka formy, ale dał w sobotę pozytywny sygnał.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,7

Maciej Wolski: Zaczynał mecz na prawym skrzydle i był na nim bardzo aktywny, jednak nie zdołał przełożyć tego na poważniejsze zagrożenie. W trakcie spotkania przeszedł na prawą obronę i zagrał zdecydowanie lepiej niż w meczu z Resovią – bez większych błędów czy baboli.

Ocena: 6

Javi Moreno: „Dowiózł” pierwszą liczbę w tym sezonie asystując przy bramce na 1:0. Oprócz tego zagrał w swoim stylu – robił wiatr na skrzydle, a pod polem karnym rywala miał problem z decyzyjnością.

Ocena: 5

Piotr Janczukowicz: Próbował coś pokazać, ale nie doszedł do żadnej sytuacji strzeleckiej. Po wejściu Juricia zszedł na lewe skrzydło i prezentował się nieco lepiej, jednak jego indywidualne akcje często kończyły się stratą piłki.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,3

Maksymilian Rozwandowicz: Rozpoczął na ławce, ale na boisku pojawił się już w 13 minucie. Zaprezentował się z dobrej strony, ale bez większych fajerwerków. Dobrze zabezpieczał tyły, nie dopuszczając graczy Miedzi do poważniejszych okazji.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,2

Stipe Jurić: Kolejny dość anonimowy występ. Znalazł się w zaledwie jednej dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie zdołał wpakować piłki do siatki.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,15

Oskar Koprowski: Człowiek wielozadaniowy – grał na lewej obronie, lewym skrzydle i defensywnej pomocy. Najlepiej wyglądał w defensywie, gdzie umiejętnie rywalizował z graczami Miedzi, nie dopuszczając ich do groźnych rajdów swoją stroną.

Ocena: 5

Piotr Gryszkiewicz: Pojawił się na boisku na końcówkę meczu. Nie zdążył pokazać niczego konkretnego.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,75

Jan Sobociński: Zagrał końcówkę meczu na lewej obronie i wyglądał bardzo solidnie.