Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z GKS-em Tychy

W meczu pierwszej kolejki nowego sezonu Fortuna 1. ligi piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali 1:1 z GKS-em Tychy. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Popełnił w tym meczu tylko jeden błąd – niestety zaważył on o tym, że łodzianie nie przywieźli z Tychów trzech punktów. Praktycznie przez cały mecz Kozioł grał bardzo dobrze. Obronił groźne strzały Grzeszczyka i Malca, ale także świetnie wyglądał w powietrznych pojedynkach. W 74. minucie zaliczył tzw. „pusty przelot” po którym Wołkowicz trafił do siatki.
Ocena: 5
Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2021/22: 5,0

Mateusz Bąkowicz: Objawienie piątkowego meczu w Tychach. Prawy obrońca wskoczył do składu i zagrał bez kompleksów. Dobrze radził sobie z Bielem i Piątkiem. Nie popełniał błędów i dużo dawał zespołowi w ofensywie, przy zawiązywaniu akcji. Za ten występ należy mu się kolejna szansa, w starciu ze Skrą Częstochowa.
7,0

Adam Marciniak: Niezły mecz, choć wypadł minimalnie gorzej niż jego partner z środka obrony. Próbował główką wybić piłkę przy bramce na 1:1, ale ta jednak nie była w jego zasięgu. Popełnił jeden błąd który mógł kosztować utratę bramki. Za wyprowadzenie piłki bardziej odpowiadał Dąbrowski, a Adaś skupił się głównie na zabezpieczaniu tyłów.
5,0

Maciej Dąbrowski: Szef obrony. Dąbrowski zagrał bardzo dobry mecz i grał prawie bezbłędnie. Kilka razy ofiarnymi interwencjami ratował drużynę z opresji. Nawet gdy przydarzył mu się błąd to chwilę później sam go naprawiał. Kończył mecz z opaską kapitana, po tym jak z boiska zszedł Rozwandowicz.
7,0

Bartosz Szeliga: Poprawny debiut Szeligi. Zagrał na lewej obronie, czyli nie na swojej nominalnej pozycji. Zdarzało mu się występować już w barwach GKS na lewej stronie defensywy i odnalazł się tam bez problemu, podczas piątkowego starcia. W defensywie solidnie, a z przodu parę razy podłączał się do akcji ofensywnych i kończył akcję zespołu strzałem. Jego uniwersalność będzie przydatna w trakcie tego sezonu.
5,0

Maksymilian Rozwandowicz: Akcje przechodziły przez niego, a on przekazywał piłkę dalej. Tworzył często możliwości rozegrania piłki od bramki ze stoperami. Co było szczególnie wykorzystywane za kadencji Wojciecha Stawowego. Otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny. Jak co mecz próbował też uderzenia z dystansu, ale tym razem ze słabym skutkiem.
5,0

Antonio Dominguez: Bez wątpliwości najlepszy gracz piątkowego spotkania w Tychach. Zdobył kapitalną bramkę z dystansu, ale przez cały mecz trzymał bardzo wysoki poziom. Co rusz napędzał akcje ełkaesiaków celnymi podaniami do przodu. Świetnie współpracował z Trąbka, Javim i Pirulo. Niestety w końcówce spotkania doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry.
Ocena: 8
Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2021/22: 8,0
⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Michał Trąbka: Odnajdywał się w hiszpańskiej grze kombinacyjnej. Był istotna postacią, bo to on najczęściej dyktował tempo gry zespołu i rozpoczynał pressing by odebrać piłkę. Coraz widoczniej odciska swój ślad na drużynie, grając na pozycji numer 10.
7,0

Pirulo: Bardzo aktywny i widać, że miał ogromne parcie na zdobycie bramki, ale niestety zawodziła u Hiszpana skuteczność i decyzyjność. Oddał kilka strzałów, ale żaden na poważnie nie zagroził bramce Jałochy. W dwóch sytuacjach mógł zagrać do lepiej ustawionego Javiego, ale zdecydował się na uderzenie. Do momentu finalizacji akcji wyglądał bardzo dobrze. Dryblował, wchodził z piłką między kilku graczy GKS-u i fajnie rozumiał się z innymi pomocnikami oraz Bąkowiczem.
6,0

Javi Moreno: Hiszpan zaliczył bardzo udany debiut w koszulce z przeplatanką na piersi. Od pierwszych minut imponował szybkością i dynamiką. Miał kilka sytuacji do zdobycia gola, ale niestety nic z tego nie wyszło. Moreno musi popracować nad skutecznością, ale po starciu w Tychach widać, że ma olbrzymie możliwości. Powinien dać drużynie wiele dobrego w tym sezonie.
7,0

Stipe Jurić: Nie miał żadnej sytuacji do zdobycia bramki, ale dużo pomagał zespołowi w defensywie. Pressował obrońców GKS-u i dzięki temu odzyskał kilka piłek dla drużyny. Pokazywał się do grania pomocnikom – niestety ci wybierali zazwyczaj inne opcje. W kolejnych meczach zobaczymy na co stać Chorwata.
5,0

Piotr Janczukowicz: Wszedł na boisku w 71. minucie za Stipe Juricia. Był kompletnie niewidoczny i nic nie wniósł do gry drużyny. Podobnie jak Chorwat, nie miał żadnej sytuacji do zdobycia gola.
4,0

Maciej Wolski: Po wejściu na boisko rozruszał trochę grę ełkaesiaków na prawym skrzydle. Wydaje się, że w tym sezonie wróci do gry jako pomocnik.
Średnia ocen według ŁKSFans w sezonie 2021/22: 5,0

Mikkel Rygaard: Zmienił kontuzjowanego Domingueza i nawet przez chwilę nie wszedł w jego buty. Zaliczył bardzo kiepską próbę dośrodkowania i tak naprawdę ciężko coś więcej powiedzieć o jego występie. Jeśli uraz Hiszpana okaże się poważniejszy to Duńczyk zapewne dostanie więcej minut na zaprezentowanie swoich umiejętności.
4,0

Jakub Tosik: Dał najlepszą zmianę ze wszystkich rezerwowych. Był pod grą – zaliczył dwa fajne przerzuty i jeden rajd po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle. Oddał strzał na bramkę, ale uderzał z bardzo ostrego kąta. Nie przytrafił mu się żaden błąd.