Oceny piłkarzy po meczu z GKS-em Bełchatów

Ełkaesiacy w tym sezonie zdobyli 18 punktów w sześciu spotkaniach ligowych i zdobyli tyle samo bramek. W środę pokonali po dość trudnym spotkaniu GKS Bełchatów 3:1. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Bez szans przy straconym, bądź co bądź bardzo przypadkowym golu. Nie starał się łapać wielu piłek ze względu na kiepską pogodę. Piąstkował piłki – na szczęście bez żadnych większych konsekwencji. Czujny i zaangażowany w grę zespołu przez pełne 90 minut.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,33

Maciej Wolski: Klasyczny Wolski w tym sezonie – niezmordowany, biegał do każdej piłki i świetnie wymieniał się pozycjami z Pirulo i Dominguezem. Kolejny pozytywny występ naszego prawego obrońcy. Wreszcie zostaje doceniony przez wielu krytyków jego gry. Choć sprokurował rzut karny, to nie można go za to winić. Przypadkowe zagranie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,67

Maciej Dąbrowski: Zawalił gola, po którym GKS wyszedł na prowadzenie. „Dąbek” prezentuje bardzo nierówną formę i niestety w środę widzieliśmy tą słabszą twarz obrońcy ŁKS. Dostał niepotrzebną żółtą kartkę i przez spory okres czasu grał z napomnieniem. Zdarzały mu się błędy w przyjęciu piłki czy w wyprowadzeniu. Sporo do poprawy w grze Dąbrowskiego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Jan Sobociński: Poprawny mecz Jaśka, choć miał słabsze momenty. Jednak więcej miał tych lepszych decyzji. Warto zauważyć, że Janek szybkim podaniem potrafił uruchomić akcje ŁKS-u, omijając linię pomocy GKS-u. Zachowywał więcej spokoju niż jego partner z środka obrony.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,5

Adrian Klimczak: Dużo biegał i rozciągał grę ŁKS-u. Daje bardzo dużo zespołowi na lewej stronie. Mądrze zachował się przy golu na 1:0. Zaangażowany w większość akcji ofensywnych ełkaesiaków. W drugiej połowie przegrał pojedynek sam na sam z Lenarcikiem.

Ocena: 6

Maksymilian Rozwandowicz: Dobrze zbierał drugie piłki. Był to bardzo niewdzięczny mecz dla defensywnego pomocnika. Sporo przypadku było w środku pola, ale odbierał i przechwytywał wiele piłek. Świetnie rozrzucał piłki na boki do skrzydłowych biało-czerwono-białych.

Ocena: 6

Antonio Dominguez: Kolejny fajny występ Antonio na „ósemce”. Wiele bardzo mądrych decyzji i zagrań. Świetnie wymieniał się pozycjami z Pirulo i Wolskim. Doskonale radzi sobie w grze na jeden kontakt w środku pola. Wydaje się, że trener Stawowy znalazł Hiszpanowi idealną pozycję, aby mógł dawać najwięcej drużynie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,4

Piotr Gryszkiewicz: Najlepszy mecz naszego młodzieżowca w koszulce ŁKS-u. Zaliczył dwie asysty i był bardzo aktywny. Świetnie odnajduje się w grze kombinacyjnej biało-czerwono-białych i złapał automatyzmy. Niestety w drugiej połowie doznał urazu i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Miejmy nadzieję, że kontuzja nie okaże się poważna i „Gryszka” niedługo będzie do dyspozycji trenera.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,8

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Michał Trąbka: Miał doskonałą sytuację do zdobycia gola na 4:1, ale zbyt długo zwlekał i bramkarz GKS zdążył wyjść z bramki i przerwać akcję. Dobrze funkcjonuje w środku pola i świetnie rozumie się z kolegami z zespołu. Brakowało mu trochę dokładności i lepszego przyjęcia piłki.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,83

Pirulo: Pierwszy dublet Hiszpana w barwach ŁKS-u. Przytomnie zachował się w polu karnym i jego gole dały ełkaesiakom dużo spokoju. Ciągle był pod grą, choć czasami miał problemy z opanowaniem piłki. Spowodowane to było to głównie trudnymi warunkami fizycznymi. Po sześciu meczach ma na swoim koncie już pięć goli i trzy asysty. Gwiazda ligi na starcie sezonu.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,33

Łukasz Sekulski: Piłka szuka Sekulskiego w polu karnym. W tym spotkaniu miał pół okazji do strzelania gola i dał ełkaesiakom wyrównanie sześć minut po starcie bramki. Tego oczekujemy od środkowego napastnika. Nie był to taki występ Łukasza jak w starciu z Sandecją, ale na pewno był pozytywny. Z pięcioma trafieniami „Seki” jest na szczycie klasyfikacji strzelców wraz z Pirulo i Śpiączką z Łęcznej. Zwyżka forma Łukasza jest zauważalna gołym okiem.

Ocena: 7

Kamil Dankowski: Nie daje zespołowi tyle co Klimczak na lewej stronie obrony. Bez większych błędów. W końcówce oddał bardzo ładny strzał. Zdecydowanie wolelibyśmy zobaczyć „Danka” na prawej stronie defensywy, choć tam kapitalnie prezentuje się Wolski. Na razie Dankowski musi się pogodzić z rolą ważnego zmiennika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Samu Corral: Bardzo aktywny, choć z różnym skutkiem. Widać, że bardzo chciał pokazać się z tak dobrej strony jak Sekulski. Hiszpan walczy za dwóch. Miał dobrą okazję do wpisania się na listę strzelców, ale uderzył obok bramki. Bardzo ciekawa rywalizacja czeka nas na pozycji numer dziewięć w tym sezonie. Samu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Ocena: 5

Przemysław Sajdak: Dostał 30 minut od trenera. Plusik za kapitalne prostopadłe podanie do Trąbki. Jednak raczej dyskretny występ „Sajdiego”. W związku z kontuzją Gryszkiewicza może dostać w weekend poważną szansę w wyjściowym składzie.

Ocena: 5

Tomasz Nawotka: Przeciętny występ. Miał parę dobrych podłączeń się do akcji ofensywnych, ale zbyt dużo kombinował. Raz mógł zagrać na wolne pole do Dankowskiego i przekombinował grając piętką i psując dobrą akcję zespołu. Dostaje szansę w ostatnich kilku spotkaniach, aby „załapać” styl jakim grają biało-czerwono-biali.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,2

Kelechukwu Ibe-Torti: Dostał niewiele minut od trenera, ale był bardzo aktywny. Miał też sporo strat. W końcówce meczu oddał niezły strzał, ostatecznie wyłapany przez Lenarcika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,5

Wojciech Stawowy: O dziwo trener nie zdecydował się na zmiany w składzie względem ostatniego meczu z Sandecją. Kolejny raz skład wypalił. Zespół pokazał, że potrafi reagować. Pierwszy raz piłkarzem ŁKS-u musieli gonić wynik i stanęli na wysokości zadania. Walec Wojciecha Stawowego pokonał kolejnego rywala.