Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Chrobrym Głogów

Ełkaesiacy w miniony weekend pokonali Chrobrego Głogów 4:0 i z przytupem wrócili do rozgrywek ligowych po przymusowej przerwie. Piłkarze z alei Unii długo nie mogli trafić do siatki głogowian, ale w końcu udało się otworzyć worek z bramkami. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Kapitan ŁKS-u nie miał zbyt dużo pracy w tym spotkaniu. Piłkarze Chrobrego oddali tylko jeden celny strzał na bramkę, w pierwszej połowie, który bez problemu wyłapał nasz bramkarz. Dużo rozgrywał nogami i raczej nie popełnił żadnego większego błędu. Czujny przy stałych fragmentach głogowian.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,37

Maciej Wolski: W pierwszej połowie Wolski był bardzo aktywny i napędzał większość akcji ofensywnych łodzian. Kilka razy dobrze wstrzeliwał piłkę w pole karne. W obronie nie popełnił żadnego rażącego błędu, a cała formacja zdołała zachować czyste konto. Zmieniony w 76 minucie przez Klimczaka.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,55

Carlos Moros Gracia: Wskoczył do wyjściowego składu za pauzującego za kartki Dąbrowskiego. Hiszpan pokazał się z bardzo dobrej strony. Był szefem defensywy, dyrygował zespołem i miał spory wkład w zachowanie czystego konta przez ŁKS. W ofensywie dołożył gola na 2:0. Naszym zdaniem najlepszy gracz tego spotkania. Niewykluczone, że jego dobra postawa w meczach z Unią Janikowo i Chrobrym Głogów zapewnią Carlosowi grę w wyjściowej jedenastce na dłużej.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jan Sobociński: W pierwszej połowie popełnił rażący błąd przy wyprowadzeniu piłki , który mógł skończyć się utratą gola. Na szczęście sam go naprawił doganiając Lebedyńskiego. Oprócz tego błędu raczej pewny punkt zespołu. Zaliczył asystę przy trafieniu Morosa, po przytomnym przedłużeniu dośrodkowania Pirulo.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,22

Kamil Dankowski: Dostał szansę w pierwszym składzie na lewej stronie defensywny i pokazał się z dobrej strony, choć widać u niego brak ogrania lewą nogą. W defensywie daje sobie radę bez problemów na lewej stronie, ale z przodu brakuje mu atutów. Lepiej wyglądał w ostatnim kwadransie gdy został przesunięty na prawą obronę. Grając na tej pozycji potrafi pomknąć wzdłuż linii i dograć piłkę wiodącą nogą. Jednak śmiało można powiedzieć, że z każdym meczem się rozkręca i może być ważnym graczem w kadrze trenera Stawowego.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Maksymilian Rozwandowicz: Grał na swoim wysokim równym poziomie. Dużo rozgrywał i zaczynał wiele akcji ŁKS. W pierwszej połowie spróbował uderzenia z dystansu lewą nogą. Piłka przeleciała tuż obok bramki Bieszczada. Niestety w drugiej połowie musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Mamy nadzieję, że Maksowi nic poważnego się nie stało i pomoże zespołowi w kolejnych spotkaniach.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,11

Antonio Dominguez: Po raz pierwszy od transferu do ŁKS strzelił gola bezpośrednio z gry. Było to piąte trafienia Antonio w koszulce łodzian. Wcześniejsze cztery bramki zdobył po rzutach karnych. W pierwszej połowie nieco chaotyczny, z kilkoma strzałami na bramkę. W drugich 45 minutach pokazał nam to co ma najlepsze. Świetna gra na jeden kontakt i uruchomienie partnerów na skrzydle. To był pokaz umiejętności technicznych Domingueza. Widać, że z meczu na mecz czuje się lepiej na pozycji numer osiem, którą wynalazł mu trener Stawowy.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,12

Michał Trąbka: Często znikający, nie potrafiący sobie znaleźć miejsca na boisku. Zaczął mecz w środku pomocy, ale po kontuzji Gryszkiewicza grał na lewym skrzydle. W drugiej połowie poprawił się i wykonywał tytaniczną pracę w pomocy. To on świetnie rozprowadził kontrę na 1:0 i dograł kapitalnie do Pirulo.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,11

Piotr Gryszkiewicz: Musiał opuścić plac gry już po 17 minutach z powodu kontuzji. Gdy był na boisku to nic ciekawego nie zaprezentował o czym moglibyśmy się dłużej rozpisywać. Raz mógł lepiej zachować się i zamknąć akcję po w strzeleniu piłki przez Corrala. Niebawem poznamy skalę urazu i dowiemy się, czy zobaczymy „Gryszkę” w najbliższym meczu z Koroną Kielce.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,43

Pirulo: Pod grą od pierwszej minuty, ale Hiszpan podobnie jak i cały zespół męczył się przy konstruowaniu akcji ofensywnych. Na początku spotkania świetnie uruchomił Corrala na prawym skrzydle. Druga połowa to już pokaz klasy skrzydłowego ŁKS. Strzelił kapitalnego gola na 3:0. Pirulo w charakterystyczny dla siebie sposób delikatna „wcinką” nad bramkarzem podwyższył prowadzenie na 3:0. Ale zanim do tego doszło był bliski gola otwierającego wynik. Na szczęście z dobitką nadążył jego rodak – Corral. Jeden z lepszych zawodników na boisku.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,87

Samu Corral: Drugi mecz po powrocie i drugi gol Samu. Przy trafieniu na 1:0 zachował się bardzo przytomnie, jako pierwszy dobiegł do futbolówki i umieścił ją w siatce, dając zespołowi bardzo wyczekiwane prowadzenie. Kolejny mecz z rzędu ucieka ze światła bramki i przy kilku groźnych dośrodkowań kolegów z zespołu nie było go tam gdzie powinien być środkowy napastnik. Wychodzi do piłki i stara się rozgrywać z pomocnikami przez co zdarza mu się nie nadążyć za akcją. Cieszy skuteczność w ostatnich meczach. Siódmy gol w 23 występie z przeplatanką na piersi.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,67

Przemysław Sajdak: Najlepszy występ „Sajdiego” w barwach ŁKS. Wszedł na murawę w 17 minucie za kontuzjowanego Gryszkiewicza. W pierwszej połowie nie wszedł dobrze w mecz, ale druga połowa to był koncert pomocnika biało-czerwono-białych. Przemek zaliczył dwie asysty przy golach Pirulo i Domingueza. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pierwsza asysta, kiedy to kapitalnym długim podaniem za obrońców uruchomił Pirulo, a ten piękną podcinką pokonał bramkarza. W końcu nie grał piłek na alibi do tyłu lub w poprzek. Swoimi podaniami co rusz otwierał akcje ŁKS-u, m.in. to on zapoczątkował akcję na 1:0 przytomnym zgraniem głową do Trąbki. Liczymy na więcej takich meczów w wykonaniu naszego młodzieżowca.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,4

Jakub Tosik: Popełnił dwa błędy tuż po wejściu na boisku, które przy większej skuteczności napastników Chrobrego mogły zakończyć się bramką dla gości. Przy stylu gry preferowanym przez Wojciecha Stawowego nie wydaje się ze to piłkarz na pozycje nr 6, a raczej 8, który za plecami ma rozgrywającego defensywnego pomocnika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,71

Łukasz Sekulski: Pojawił się na murawie w ramach trzech zmian z Klimczakiem i Nawotką. Był bliski strzelenia gola na 4:0. Dostał ładne podanie od Nawotki, ale jego bardzo efektowny strzał z dystansu lewą nogą, sparował Bieszczad.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Adrian Klimczak: Po raz pierwszy w tym sezonie zaczął mecz na ławce rezerwowych. Został wprowadzony w 76 minucie za Wolskiego. Standardowo podłączał się do akcji ofensywnych. Grał wysoko, a w obronie nie miał żadnych złych wyborów. Daje bardzo dużo drużynie gdy jest na boisku.

Ocena: 5

Tomasz Nawotka: Wszedł na plac gry na ostatnie 15 minut za Michała Trąbkę. Był raczej niewidoczny. Raz ładnie ruszył lewym skrzydłem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i ta wyszła za linię końcową. Przy dobrych wiatrach mógł zaliczyć asystę, ale Łukasz Sekulski po jego wrzutce oddał efektowny strzał w bramkarza. Mocno anonimowy występ.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,75

Wojciech Stawowy: Nie zaskoczył z wyjściową jedenastką. Kolejny mecz jego zespół bardzo się męczy przy konstruowaniu akcji ofensywnych. Dopiero po strzeleniu pierwszego gola drużyna łapie luz. Brawa należą się trenerowi za wstrząśniecie zespołem w przerwie. W drugiej połowie zobaczyliśmy odmienionych piłkarzy biało-czerwono-białych. Po raz kolejny na szóstce nie zachwyca Tosik i wydaje się, że lepszą opcją mógłby być na tą pozycję za Maksa Rozwandowicza – Drago Srnić, a Serb od czwartej kolejki nie gra w lidze.