Obozy w Side, a upływ czasu. Jak zmieniał się skład ełkaesiaków w Turcji?

Już w piątek piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego udadzą się na obóz przygotowawczy do tureckiego Side. Dla „Rycerzy Wiosny” będzie to już trzecia z rzędu zima w tym mieście. Jak zmieniały się składy personalne na konkretnych obozach?

Zanim przyjrzymy się dokładnym personaliom kadr wybieranych na obozy w Side, mała ciekawostka łącząca wszystkie trzy zimowe wyjazdy. Zaledwie sześciu piłkarzy, którzy wsiądą w piątek w samolot do Turcji, w Side będzie po raz trzeci. Grupa tych szczęśliwców to mieszkanka młodych i doświadczonych Ełkaesiaków z Dawidem Arndtem z jednej strony oraz Maksem Rozwandowiczem z drugiej.

Side 2019

Na pierwsze od  długich 10 lat zagraniczne zgrupowanie ówcześni pierwszoligowcy z ŁKS-u udali się do Turcji w 27 osób. Dziś wielu nazwisk z listy próżno już szukać w klubie. Sporą część ówczesnej kadry „Rycerzy Wiosny” stanowili piłkarze, którzy z ŁKS-em przeszli drogę od trzeciej ligi, aż do ekstraklasy i w ostatnich okienkach transferowych znaleźni nowych pracodawców.

Zimowe zgrupowanie w 2019 roku przyniosło zamierzony skutek – Ełkaesiacy pod wodzą Kazimierza Moskala rozegrali fantastyczną rundę wiosenną, którą zakończyli awansem do PKO BP Ekstraklasy.

Bramkarze: Michał Kołba, Dominik Budzyński, Dawid Arndt
Obrońcy: Artur Bogusz, Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Adrian Klimczak, Oskar Koprowski, Kamil Rozmus, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński
Pomocnicy: Lukas Bielak, Patryk Bryła, Mateusz Gamrot, Bartłomiej Kalinkowski, Jakub Kostyrka, Wojciech Łuczak, Mikołaj Maschera, Łukasz Piątek, Piotr Pyrdoł, Dani Ramirez, Adam Ratajczyk, Jakub Romanowicz, Maciej Wolski
Napastnicy: Rafał Kujawa, Jevhen Radionov, Łukasz Sekulski

Łukasz Sekulski, Artur Bogusz i Bartłomiej Kalinkowski podczas zgrupowania w Side. fot. ŁKS Łódź

Side 2020

Kolejnej zimy ekstraklasowi wówczas Ełkaesiacy ponownie udali się na zgrupowanie w Side. Tym razem na tureckiej ziemi trenował jeden zawodnik mniej niż przed rokiem. Ówczesny szkoleniowiec „Rycerzy Wiosny” – Kazimierz Moskal – postanowił powołać na obóz sporą grupę młodych i zdolnych piłkarzy, a najmłodszym z nich był zaledwie 15 letni Aleksander Bobek.

Ubiegłoroczny obóz był również pierwszą z oznak głębokiego wietrzenia szatni w ŁKS-ie. W Turcji zabrakło wówczas wielu zawodników, którzy w poprzednich sezonach stanowili o sile drużyny, takich jak Jevgen Radionov, Kamil Rozmus, Kamil Juraszek czy Wojciech Łuczak.

Bramkarze: Arkdaiusz Malarz, Dominik Budzyński, Dawid Arndt, Aleksander Bobek
Obrońcy: Jan Grzesik, Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Tadej Vidmajer
Pomocnicy: Daniel Ramirez, Michał Trąbka, Jakub Piela, Dragoljub Srnić, Przemysław Sajdak, Maciej Wolski, Ricardo Guimaraes, Łukasz Piątek, Artur Sójka, Pirulo, Adam Ratajczyk
Napastnicy: Samuel Corral, Jakub Wróbel, Łukasz Sekulski

Ełkaesiacy podczas obozu w Side w 2020 roku. fot. ŁKS Łódź

Side 2021

W końcu docieramy do tegorocznego obozu, który dla aż 11 piłkarzy będzie pierwszym od czasów dołączenia do ŁKS-u. Zmiany kadrowe, które zapoczątkował poprzedni rok jak widać dokonały się na dobre, nawet wśród członków sztabu szkoleniowego. Zarówno trener Wojciech Stawowy, jak i jego asystent Roland Thomas, nie mieli jeszcze okazji do spędzenia ełkaesiackiej zimy w Turcji.

Podobnie jak i przed rokiem, jutro pobyt w Side rozpocznie 27 piłkarzy. Aż 7 z nich ma statusy młodzieżowca.

Bramkarze: Dawid Arndt, Michał Kot, Arkadiusz Malarz
Obrońcy: Daniel Celea, Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak, Adam Marciniak, Carlos Moros Gracia, Jowin Radziński, Jan Sobociński, Maciej Wolski
Pomocniny: Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Ebenezer Kelechukwu Ibe-Torti, Mikkel Rygaard, Tomasz Nawotka, Maksymilian Rozwandowicz, Pirulo, Przemysław Sajdak, Dragoljub Srnić, Jakub Tosik, Michał Trąbka, Marcel Wszołek
Napastnicy: Samuel Corral, Piotr Janczukowicz, Łukasz Sekulski