Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

O rywalu… Odra Opole

Spotkaniem z Odrą Opole piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego oficjalnie zainaugurują rundę wiosenną Fortuna 1 Ligi. W porównaniu do pierwszego meczu pomiędzy drużynami w zespole sobotnich gości nie nastąpiło do dużych zmian.

Odra Opole z całą pewnością jest jednym z zaskoczeń bieżącego sezonu. Niezwykle udany początek rozgrywek pozwolił opolanom wskoczyć do czołówki tabeli. Od siódmej kolejki Odra nieco się jednak zacięła.

25 punktów zgromadzonych na koncie pozwoliło „Niebiesko–Czerwonym” uplasować się na ósmym miejscu ligowej stawki. Taki dorobek punktowy pozwala z optymizmem spoglądać w kierunku strefy barażowej, która może być dla klubu ze stolicy województwa opolskiego najlepszym zanotowanym wynikiem od czterech sezonów.

W pierwszym starciu Odry i ŁKS-u, które otworzyło sezon 2020/21, rozgrywanym jeszcze w obecności kibiców obu drużyn, lepsi okazali się „Rycerze Wiosny”, którzy po bramkach Michała Trąbki, Samu Corrala, Pirulo oraz Łukasza Sekulskiego wygrali 4:0.

W zimowym oknie transferowym w Odrze nie nastąpiło wiele zmian. W perspektywie całej ligi „Wikingowie Południa” przeprowadzili najmniej transferów, choć trzeba przyznać, że te dokonane są dość ciekawe. Z klubu odeszło czterech stosunkowo młodych zawodników: Sebastian Bonecki, Jakub Czajkowski, Kacper Pudlik, Tobiasz Weinzettel, a ich miejsce zajęli doświadczeni Szymon Drewniak oraz Adam Żak.

Przerwę w rozgrywkach Odra spożytkowała również na sześć gier kontrolnych, spośród których wygrała zaledwie dwukrotnie. „Niebiesko-Czerwoni” zagrali kolejno z : Polonią Bytom (3:2), Puszczą Niepołomice (1:2), KKS-em Kalisz (3:3), GKS-em Katowice (3:2), Ślęzą Wrocław (1:2) i Miedzią Legnica (2:2).

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Odrą Opole oficjalnie zainauguruje rundę wiosenną rozgrywek. Dla gości będzie to również pierwszy mecz o stawkę w tym roku, kiedy ełkaesiacy mają już za sobą dwie potyczki.

Mecz rozpocznie się w sobotę (28.02) o godzinie 12:40. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.