Nowe rozdanie w meczu z liderem. Zapowiedź spotkania ŁKS – Bruk-Bet Termalica

Przyszedł czas na nowe rozdanie w obozie Łódzkiego Klubu Sportowego. W piątek „Rycerze Wiosny” pod batutą nowego szkoleniowca podejmą lidera tabeli, którzy będzie chciał zapewnić sobie awans do ekstraklasy. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi punktualnie o 20:30.

Nastroje wokół Łódzkiego Klubu Sportowego w mijającym tygodniu nieco uległy zmianie. Wraz z informacją o odejściu Ireneusza Mamrota i przejęciu drużyny przez Marcina Pogorzałę w ełkaesiackie środowisko wlały się nowe pokłady optymizmu na skuteczne zakończenie sezonu. Zadanie nie będzie jednak łatwe – przed „Rycerzami Wiosny” i nowym sztabem szkoleniowym dwa mecze z zespołami celującymi w bezpośredni awans. Pierwszy z nich ŁKS rozegra z liderem, któremu będzie chciał odpłacić się za jesienną porażkę.

Równie mocno zmotywowani przyjadą do Łodzi gracze Termaliki. „Słonie” są o krok od zapewnienia sobie bezpośredniego awansu do ekstraklasy – brakuje im ledwie dwóch punktów, o które będą starać się w starciu z Łódzkim Klubem Sportowym. Po zeszłotygodniowej wpadce i niespodziewanej porażce z Odrą Opole nastroje w ekipie gości z całą pewnością będą jeszcze bardziej podbudowane i nastawione na szybką rehabilitację.

Czego można spodziewać się więc po piątkowym meczu? Z całą pewnością emocji i walki od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Jedno jest pewne – na stadionie im. Władysława Króla nudno nie będzie.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS-u): – Być może to może być ich siłą, że walczą o przypieczętowanie awansu. Generalnie jestem zdania, że to jest najlepiej grający zespół, patrząc przez cały okres tej ligi, zajmują pierwsze miejsce i co do tego jakichś wątpliwości nie ma. Natomiast wydaje się, że w tym ostatnim okresie mimo wszystko patrząc przez pryzmat całego sezonu to jest jakiś słabszy okres, chociażby ta ostatnia porażka, ona też nie była meczem, w którym Termalica miałaby wielkie problemy, w którym nie stwarzałaby sytuacji, natomiast szczerze mówiąc nawet nie rozpatrywałem tego przez pryzmat tego jaką siłę ma Termalica. Chciałbym, żeby tutaj w piątek wieczorem silny był tylko ŁKS i zrobimy wszystko, żeby tak było.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 32. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Marcin Pogorzała nie będzie mógł skorzystać w piątkowym spotkaniu z pauzującego za kartki, Macieja Dąbrowskiego oraz kontuzjowanego Samu Corrala. Są spore szanse, że po dłuższej przerwie spowodowanej urazem do dyspozycji szkoleniowca będzie, Piotr Janczukowicz.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu News. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Marciniak (Płock)

Asystenci: Marcin Sobczak, Krzysztof Nejman

Sędzia techniczny: Paweł Pskit

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Sajdak – Michał Trąbka, Antonio Dominguez, Pirulo – Ricardinho.

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Marcin Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Samuel Stefanik, Piotr Wlazło, Adam Radwański, Martin Zeman – Roman Gergel, Kacper Śpiewak.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Bruk-Bet Termalica

Marcin Pogorzała przed meczem z BBT

Obsada sędziowska meczu ŁKS – BBT

O rywalu…Bruk-Bet Termalica