Najwyższa pora na zwycięstwo. Zapowiedź meczu z Górnikiem Łęczna

Ełkaesiacy po dwóch ostatnich spotkaniach bez wygranej, powalczą o powrót na zwycięska ścieżkę na Lubelszczyźnie. W piątek o 17:40 gracze z alei Unii zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

Jeden punkt w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego. Po porażce z Radomiakiem łodzianie zremisowali z Puszczą Niepołomice na własnym boisku i spadli na drugie miejsce w tabeli. W zespole panuje dobra atmosfera i nie ma nerwowych ruchów. W piątek piłkarze Wojciecha Stawowego chcą wygrać w Łęcznej i dać sobie oraz kibicom trochę spokoju przed ostatnimi trzema spotkaniami w tej rundzie.

Najbliższy rywal Górnik Łęczna jest jedną z rewelacji tego sezonu Fortuna I ligi. Beniaminek zajmuje trzecie miejsce w tabeli i stracił w lidze najmniej bramek. Górnicy prowadzeni przez Kamila Kieresia po 13. kolejkach zebrali 25 punktów i realnie liczą się w walce o PKO BP Ekstraklasę. W barwach klubu z Łęcznej występuje na co dzień trzech zawodników z przeszłością w ŁKS-ie. Są to Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Rozmus oraz Paweł Sasin.

Piątkowy mecz określany jest mianem hitu kolejki, a spotkają się w nim druga z trzecią drużyną. Faworytem bukmacherów są „Rycerze Wiosny”, którzy chcą wrócić na zwycięską ścieżkę i umocnić się na miejscu premiowanym awansem.

Wypowiedzi przed meczem

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u): – Na pewno wiele spotkań, które rozgrywamy w lidze jest bardzo podobnych jeżeli chodzi o sposób gry rywali. My często musimy grać atakiem pozycyjnym, a drużyna Górnika Łęczna jest bardzo dobrze zorganizowana, jeżeli chodzi o grę defensywną. Stąd mała ilość straconych bramek. Ale to również jest zespół groźny w ofensywie. Z pokorą jedziemy do Łęcznej, ale również ze świadomością swoich możliwości, swojego potencjału.

Kamil Rozmus (obrońca Górnika) : – Nasza mocną stroną jest obrona bo straciliśmy dotychczas tylko 8 bramek w lidze. ŁKS z kolei strzela sporo bramek więc w piątek będziemy świadkami spotkania jednej z lepszych ofensyw z jedną z najlepszych defensyw.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi po 13. kolejkach

Sytuacja kadrowa

W zespole ŁKS-u nie zobaczymy w piątek kontuzjowanych Samu Corrala i Macieja Wolskiego. Z powodu zawieszenia za kartki nie zagra także Jan Sobociński. Reszta zawodników jest gotowa do gry.

W Górniku nie zagra Przemysław Banaszak. Napastnik łęcznian w ostatnim meczu ligowym obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i musi pauzować.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u ze Górnikiem Łęczna będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 17:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Asystenci: Michał Pierściński, Marek Witoń

Sędzia techniczny: Marcin Szrek

Przewidywane składy

Górnik: Maciej Gostomski – Paweł Sasin, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro – Karol Struski, Tomasz Tymosiak, Bartłomiej Kalinkowski, Serhii Krykun – Paweł Wojciechowski, Bartosz Śpiączka.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Sajdak, Antonio Dominguez – Pirulo, Michał Trąbka – Łukasz Sekulski.

Przeczytaj więcej o meczu Górnik – ŁKS

Wojciech Stawowy przed meczem z Górnikiem