Nadchodzi weryfikacja. Zapowiedź meczu z Arką Gdynia

Już dziś zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczną zmagania w 25. kolejce Fortuna 1. ligi. Do Łodzi przyjedzie były zespół Ireneusza Mamrota i Adama Marciniaka – Arka Gdynia. Pierwszy gwizdek arbitra punktualnie o 17:40.

Spotkania czołowych zespołów w lidze zazwyczaj jawią nam się jako interesujące i piłkarsko otwarte widowisko. Nie inaczej powinno być podczas meczu ŁKS-u z Arką Gdynia, choć patrząc na ostatnie wyczyny obu zespołów, tej pewności nie mamy.

Łodzianie, jeżeli chcą bezpośrednio awansować do ekstraklasy, powoli tracą już miejsce na kalkulacje. Po gorszej serii z dołem tabeli muszą zacząć inkasować komplety punktów i udowodnić, że jesienna seria nie była przypadkiem.

W podobnej sytuacji znajdują się również goście. Arkowcy pomimo awansu do finału Fortuna Pucharu Polski wiosną zawodzą w lidze. Jeżeli „Śledzie” chcą dalej myśleć o powrocie do ekstraklasy, to i oni nie mogą kalkulować.

Teoretycznie w piątek czeka nas więc niezwykle emocjonujące spotkanie dwóch zespołów z czołówki. Ale jak będzie naprawdę?

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS):Sporo zmian zaszło w Arce, w okresie zimowym. Doszło sporo nowych zawodników, więc na pewno ich znam tak, jak w pozostałych zespołach innych zawodników, czyli z analiz poszczególnych meczów. Na pewno lepiej znam zawodników, których ja tam prowadziłem, ale doszło tam do wielu zmian, też nie wiemy do końca w jakim składzie zagrają.  Myślę, że ta liga pokazuje, że w każdym meczu na boisku trzeba zostawić zdrowie i jakość piłkarską. I jak się tego nie zrobi, to się nie zdobywa punktów. Tu nie ma meczów łatwiejszych czy trudniejszych ze względu na to z kim się gra.

Łukasz Sekulski (napastnik ŁKS):Trzeba się otrząsnąć z tego marazmu, który pokazaliśmy w meczu w Rzeszowie i się podnieść. Koncentrujemy się już tylko teraz na rehabilitacji u siebie, w meczu z Arką i to jest dla nas najważniejsze. Ostatni mecz pokazał, że mamy nad czym pracować, ale nie będę wchodził w szczegóły. Trener na pewno mocno przykłada wagę to pewnych aspektów. Mam nadzieję, że kibice zobaczą to już w piątek. Czuć, że drużyna chce się mocno zrehabilitować i wrócić na tą pozytywną ścieżkę.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 24. kolejkach Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Ireneusz Mamrot nie będzie mógł skorzystać w piątek z Adama Marciniaka (kartki) oraz Samu Corrala i Kamila Dankowskiego. Obaj piłkarze borykają się z dłuższymi urazami. Do dyspozycji będzie Antonio Dominguez, który z powodu kontuzji pięty nie zagra w Rzeszowie.

W Arce Gdynia, pod znakiem zapytania są występy Juliusza Letniowskiego, Christiana Alemana i Adama Dei.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego Arka Gdynia będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 17:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Krasny (Kraków)

Asystenci: Marcin Ciepły, Dominik Wrona

Sędzia techniczny: Robert Marciniak

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Carlos Moros, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka – Piotr Gryszkiewicz, Mikkel Rygaard, Pirulo – Ricardinho.

Arka: Daniel Kajzer – Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Haris Memić, Luis Valcarce – Paweł Sasin – Marcus da Silva, Kacper Skóra, Łukasz Wolsztyński – Mateusz Żebrowski, Maciej Rosołek.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Arka

Historia meczów ŁKS – Arka

Ireneusz Mamrot przed meczem z Arką

Łukasz Sekulski przed meczem z Arką