Nacho zadebiutował w Łódzkim Klubie Sportowym

W niedzielnym meczu ze Skrą Częstochowa, w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutował Nacho Monsalve. Środkowy obrońca z Hiszpanii jest piątym nowym graczem biało-czerwono-białych, który ma za sobą już pierwszy występ w zespole.

Wychowanek Atletico Madryt pojawił się na placu gry w przerwie, w miejsce Macieja Dąbrowskiego i rozegrał całą drugą połowę. 27-latek może do udanych zaliczyć to spotkanie, bo był pewnym punktem defensywy „Rycerzy Wiosny”. Dobrze wyprowadzał piłkę i kilka razy ofiarnie ratował zespół, gdy rywale mieli dobrą sytuację w polu karnym. Imponował też w starciach powietrznych. Przydarzył mu się jeden błąd przy wyprowadzeniu piłki, ale w porę go zażegnał. Przy drugim golu dla Skry starał się wybić piłkę, ale niefortunnie nabił jednego z rywali i później Kamil Wojtyra trafił do siatki.

Na debiut w pierwszym zespole musi poczekać jeszcze inny nowy gracz: Jan Kuźma. Z szerokiej kadry pierwszego zespołu na debiutancki mecz czekają też: Dariusz Gmosiński oraz dwaj młodzi bramkarze – Michał Kot oraz Aleksander Bobek.