Mikołaj Lipień na treningu pierwszej drużyny

Kolejna nowa twarz pojawiła się w tym tygodniu na treningu pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego. Z drużyną Kibu Vicuñi trenował utalentowany pomocnik rezerw – Mikołaj Lipień.

W ostatnich dniach sztabowi szkoleniowemu biało-czerwono-białych ubyło dwóch środkowych pomocników do treningu. Na testy do portugalskiego GD Chaves wyjechał Ricardo Guima, a kontuzję w meczu inaugurującym sezon złapał Antonio Dominguez. W związku z tym zaproszenie na zajęcia otrzymał Mikołaj Lipień.

17-latek był wyróżniającą się postacią drugiego zespołu ŁKS, w poprzednim sezonie. Rozgrywki 2020/21 zakończył 34 występami w lidze oraz pięcioma w Okręgowym Pucharze Polski. W IV lidze zdobył siedem bramek i zaliczył tyle samo asyst. Ponadto dołożył dwa kolejne trafienia w spotkaniach pucharowych, z Sokołem Aleksandrów Łódzki oraz Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jego dobra dyspozycja nie umknęła sztabowi szkoleniowemu pierwszej drużyny i w nagrodę dostał możliwość pracy z pierwszoligowcami.

Mikołaj Lipień dołączył do klubu z alei Unii w 2019 roku z SMS-u Kraków. Wcześniej reprezentował barwy klubu z rodzinnego Czarnego Dunajca – Wisły.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport