Piłka Nożna

Miedź i Bruk-Bet kolejnymi rywalami ŁKS w I lidze

Po wczorajszych półfinałach baraży mamy już coraz mniej niewiadomych jeśli chodzi o skład I ligi w nowym sezonie. Oficjalnie wiemy już, że Łódzki Klub Sportowy w przyszłym sezonie będzie rywalizował w jednej lidze z Miedzią Legnica i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Wspomniane Miedź i Bruk-Bet musiały uznać wyższość w meczach barażowych Radomiaka Radom i Warty Poznań. To właśnie te dwie drużyny w piątek stoczą ostateczny bój o awans do PKO BP Ekstraklasy. Przegrany tego spotkania uzupełni skład zespołów I ligi w sezonie 2020/21.

Radomiak Radom – Miedź Legnica 3:1

Bramki: Nowak 39, Leandro 67-k, Banasiak 88 – Śliwa 86

Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0

Bramka: Jakóbowski 61

W II lidze mecze barażowe wygrały Stal Rzeszów i Resovia, które pokonały odpowiednio GKS Katowice i Bytovię Bytów. A więc wiemy na pewno, że w przyszłym sezonie na zapleczu Ekstraklasy zobaczymy zespół z Rzeszowa. Final baraży o Fortuna I ligę podobnie jak finał o Ekstraklasę odbędzie się w piątek i wtedy poznamy pełny skład ligi.

Bytovia Bytów – Resovia 1:1 (karne 6-7)

Bramki: Feruga 107 – Radulj 95-k

GKS Katowice – Stal Rzeszów 0:2

Bramki: Michalik 31, Sylwestrzak 62

Na ten moment znamy 16 z 18 drużyn, które będą toczyć boje w I lidze w sezonie 2020/21.

1. ŁKS Łódź

2. Arka Gdynia