Mecz na szczycie w Niecieczy. Zapowiedź spotkania z Bruk-Betem

Ełkaesiacy w sobotę zagrają ostatnie wyjazdowe spotkanie tej jesieni i będzie to absolutny szlagier tej serii gier. Biało-czerwono-biali zmierzą się w Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką. Początek meczu o godzinie 12:40.

Spotkanie obu drużyn z pewnością jest najlepiej zapowiadającym się spotkaniem 16. kolejki Fortuna 1. Ligi. Podrażnieni serią niepowodzeń ełkaesiacy pojadą na boisko lidera zdobyć 3 punkty i z pierwszą pozycją w tabeli wrócić do Łodzi. Będzie to o tyle ciężkie zadanie, że w obozie łodzian pojawiły się kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, co zdziesiątkowało kadrę Wojciecha Stawowego. Termalica nie ma problemów zdrowotnych, co stawia drużynę Mariusza Lewandowskiego w zdecydowanie prostszej sytuacji. „Słoniki” podobnie jak ŁKS przechodzą obecnie mały kryzys. W dwóch kolejnych meczach zespół z Niecieczy nie strzelił gola, remisując bezbramkowo z Puszczą Niepołomice i GKS-em Tychy. W środę Bruk-Bet miał rozegrać mecz w Opolu, jednak zły stan murawy na to nie pozwolił. Możemy być pewni, że czeka nas ciekawe widowisko.

Wojciech Stawowy przed meczem z Termaliką

– Nie chcę teraz skłamać, ale nie przypominam sobie takiej sytuacji, chociaż miałem wiele takich momentów w swojej pracy trenerskiej, że nie zgadzałem się z decyzjami sędziego i czasami po prostu wyrażałem to w sposób, można powiedzieć, niewłaściwy. Ewidentnie moja wina, nie powinienem się tak zachowywać. Na ławce mnie nie będzie, ale będę z drużyną. Godnie mnie zastąpi Marcin Pogorzała, Roland Thomas i Jacek Janowski –

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 15. kolejkach Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

Trener ełkaesiaków nie będzie mógł w tym spotkaniu skorzystać z kontuzjowanych: Jana Sobocińskiego, Łukasza Sekulskiego i Carlosa Morosa Gracii. W sobotę na murawę nie wybiegnie także Samu Corral, który jest zawieszony za kartki. Ponadto zespół do Niecieczy pojedzie bez sześciu zawodników, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Asystenci: Zbigniew Szymanek, Wojciech Szczurek

Sędzia techniczny: Leszek Lewandowski

Przewidywane składy

Bruk-Bet: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Artem Putiwcew, Jonathan de Amo, Marcin Grabowski – Piotr Wlazło, Paweł Żyra – Adam Radwański, Samuel Stefanik, Roman Gergel – Kacper Śpiewak.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Daniel Celea, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Przemysław Sajdak, Maciej Wolski – Pirulo.

Przeczytaj więcej o meczu Bruk-Bet – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem z Bruk-Betem: Bez Corrala, czterech zagrożonych

Znamy sędziego hitu kolejki w Niecieczy!

Historia meczów: Z Bruk-Betem w lidze po raz siódmy

Sytuacja kadrowa: Sobociński nie zagra w Niecieczy