Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Mateusz Kowalczyk po raz kolejny w reprezentacji Polski!

W ostatnich tygodniach Mateusz Kowalczyk był powołany na konsultacje reprezentacji Polski do lat 18. Na obu wizytach ełkaesiak wypadł na tyle dobrze, że dostał powołanie na zgrupowanie sparingowe!

Mateusz Kowalczyk pierwszą styczność z reprezentacją Polski do lat 18 miał już w marcu podczas zgrupowania konsultacyjnego. Z grupy powołanych wówczas piłkarzy trener Marcin Brosz wybrał tych, którzy w przyszłym sezonie będą stanowić trzon reprezentacji w tej kategorii wiekowej.

Zgrupowanie odbędzie się w dniach 28-30 maja. Póżniej nasi reprezentanci przeniosą się na Słowenię, gdzie rozegrają trzy mecze towarzyskie (1 czerwca, 4 czerwca oraz 7 czerwca).

Kowalczyk po raz kolejny znalazł się w elitarnym gronie najlepszych zawodników z rocznika 2004. Młody ełkaesiak będzie mógł szlifować swoją formę od kolegów grających w topowych polskich i zagranicznych klubach.

Lista powołanych zawodników:
Marcel Predenkiewicz (Arka Gdynia), Oliwier Zych (Aston Villa FC, Anglia), Dominik Biniek (Blackburn Rovers FC, Anglia), George Chmiel (Blackburn Rovers FC, Anglia), Kacper Urbański (Bologna FC 1909, Włochy), Iwo Kaczmarski (Empoli FC, Włochy), Antoni Kozubal (Górnik Polkowice), Miłosz Brzozowski (FC Hansa Rostock, Niemcy), Jan Żuberek (FC Internazionale Milano, Włochy), Sławomir Abramowicz (Jagiellonia Białystok), Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok), Jakub Antczak (Lech Poznań), Filip Koperski (Lechia Gdańsk), Wiktor Kamiński (Legia Warszawa), Mateusz Kowalczyk (ŁKS Łódź), Maximilian Oyedele (Manchester United FC, Anglia), Dawid Bugaj (SPAL 2013, Włochy), Szymon Michalski (Śląsk Wrocław), Igor Drapiński (Wisła Płock), Jakub Kolan (Zagłębie Lubin), Szymon Weirauch (Zagłębie Lubin).

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport