Piłka Nożna

Mateusz Bąkowicz nowym zawodnikiem ŁKS-u!

Dziewiętnastoletni prawy obrońca, Mateusz Bąkowicz, dołączył do ekipy Rycerzy Wiosny. Jego kontrakt z ŁKS-em obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023, a więc przez najbliższe 3 sezony.

Swoją piłkarską przygodę Mateusz zaczynał w Ruchu Chrzanowice, a więc w tym samym miejscu, co chociażby Jacek Krzynówek. Następnie swoją piłkarską formę szlifował w drużynie LUKS-u Gomunice, aby przenieść się później do Akademii GKS-u Bełchatów.

Po ponad trzyletniej przygodzie w Bełchatowie, Mateusz zdecydował się przenieść do Warty Działoszyn, w której występował przez dwa kolejne sezony. Ostatnim klubem w CV nowego defensora biało-czerwono-białych była trzecioligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki. W czasie dwóch ostatnich sezonów Mateusz rozegrał na czwartym szczeblu rozgrywkowym 34 spotkania (31 w podstawowym składzie), podczas których zdobył cztery bramki. Warto zaznaczyć, że owe statystyki mogłyby być jeszcze lepsze, gdyby nie zakończenie rozgrywek przez pandemię koronawirusa.

Teraz przed Mateuszem nowe wyzwanie – gra na boiskach Fortuna 1 Ligi.

Mateusz, witamy w ŁKS-ie! Życzymy jak najwięcej dobrych spotkań z Przeplatanką na piersi!