Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Mateusz Bąkowicz: Czerwona kartka pokazała, że jesteśmy drużyną

Po domowym zwycięstwie z Arką Gdynia przed kamerą ŁKS TV stanął Mateusz Bąkowicz, który powrócił w tym meczu do pierwszej jedenastki „Rycerzy Wiosny”. Boczny obrońca nie ukrywał, że spotkanie było trudne, ale podkreślał, że przetrwanie końcowych minut spotkania w takich okolicznościach pokazało charakter drużyny.

O spotkaniu pomiędzy dwoma zespołami aspirującymi do gry w Ekstraklasie:

– Myślę, że my, jak i Arka, chcemy grać w Ekstraklasie i to jest nasz cel na ten sezon. Początek mieliśmy średni, ale teraz mam nadzieję, że z każdym meczem będzie już coraz lepiej.

O meczu:

– Na pewno było to ciężkie spotkanie. Nastawialiśmy się na to, że Arka to mocny przeciwnik i będzie też chciała grać w piłkę. W pierwszej połowie mogliśmy już do przerwy zamknąć ten mecz, ale się nie udało. W drugiej połowie trochę szczęścia dopisało i dowieźliśmy trzy punkty.

O planie na mecz:

– Plan mieliśmy jasny – wygrać mecz. Teraz były dwa tygodnie przerwy, mieliśmy pauzę i chcieliśmy przed swoją publicznością wygrać. Początek, tak jak było widać, mieliśmy słaby, ale potem już z każdą minutą, do pierwszej bramki, to już my nadawaliśmy tempo.

O wysokim pressingu ze strony gości:

– Cały tydzień nad tym pracowaliśmy i myślę, że dobrze to wychodziło. W pierwszej połowie kilka razy dobrze wyszliśmy spod ich pressingu. Wiedzieliśmy, że będą tak grać, taki mają styl, więc nastawialiśmy się na to.

O powrocie do wyjściowego składu:

– Można powiedzieć, że w końcu. Gdzieś ta kostka cały czas mi doskwierała, czułem to, ale teraz już jest dobrze, więc się bardzo cieszę.

O stresie związanym z analizą VAR potencjalnego karnego dla Arki:

– Zawsze tak jest, jak jest ten VAR teraz, to tętno skacze lekko, ale byłem dobrej myśli. Byłem blisko tej sytuacji i widziałem, że jak nie było faulu, to był spalony – był spalony, więc cieszymy się.

O grze w dziesiątce:

– Myślę, że ta czerwona kartka pokazała, że jesteśmy drużyną. Pokazała charakter jaki ma ten zespół – nie poddaliśmy się, dobrze broniliśmy, wyprowadzaliśmy kontrataki, więc myślę, że to nam tylko pomogło.

O przerwanej passie złych wyników w meczach domowych i powrocie do wyższej części tabeli:

– Na pewno, chcemy iść w górę tabeli. Tak jak mówiłem, średnio zaczęliśmy ten sezon, ale teraz mam nadzieję, że będziemy iść tylko w górę.

O tym czy wygrana z Arką pomoże w przygotowaniach do derbów:

– Zawsze zwycięstwo pomaga budować drużynę. Dzisiaj wygraliśmy w takim stylu, jeszcze w dziesięciu, to myślę, że jest to dobry prognostyk na przyszły tydzień.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0