NewsPiłka Nożna

Marcin Pogorzała zakwalifikował się na egzamin do kursu UEFA Pro

W kontekście ewentualnych roszad trenerskich w przerwie między sezonami ważną kwestią poruszaną już niejednokrotnie, także przez działaczy ŁKS-u, jest to, czy trener Marcin Pogorzała rozpocznie latem kurs UEFA Pro, który pozwoli mu prowadzić drużynę w I Lidze i Ekstraklasie. Z naszych informacji wynika, że aktualny szkoleniowiec biało-czerwono-białych dostał się na egzamin kwalifikacyjny, który ma wyłonić tegorocznych kursantów!

Temat braku licencji UEFA Pro trenera Marcina Pogorzałpowraca jak bumerang w kontekście dyskusji dotyczących ewentualnych zmian na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Jak informowano wcześniej, aktualny opiekun biało-czerwono-białych złożył w odpowiednim terminie aplikację na ten kurs. Teraz jednak nasze źródła poinformowały o tym, że znalazł się w gronie aplikantów, którzy zostaną dopuszczeni do egzaminu kwalifikacyjnego.

Samo podejście do wspomnianego egzaminu nie oznacza, że Pogorzała dostanie się na kurs UEFA Pro, gdyż oczywiście będzie musiał on go jeszcze zdać. Wówczas, po pomyślnym przejściu testów rozpocznie już sam kurs, który potrwa kolejne 18 miesięcy. Wówczas oznaczałoby to dla niego, że najprawdopodobniej mógłby dalej warunkowo prowadzić Łódzki Klub Sportowy – w takiej sytuacji chociażby znajdował się przez ostatni rok Wojciech Łobodziński, który wywalczył z Miedzią Legnica awans do Ekstraklasy. Były piłkarz ŁKS-u dopiero kilka dni temu zakończył pomyślnie kurs UEFA Pro, a w tym sezonie pracował z licencją warunkową, przyznaną ze względu na to, że w czasie prowadzenia zespołu brał już udział w kursie.

Do egzaminu nie przystąpi za to Dawid Kroczek, prowadzący w tym sezonie Resovię po zwolnieniu Radosława Mroczkowskiego, który utrzymał drużynę z Podkarpacia w I Lidze. Niedawno były szkoleniowiec m.in Sokoła Aleksandrów Łódzki i zadeklarowany ełkaesiak był łączony z pracą w Łódzkim Klubie Sportowym, jednak to, że nie podejdzie do egzaminu kwalifikacyjnego do kursu UEFA Pro najprawdopodobniej skreśla temat jego kandydatury, ze względu na brak licencji.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport