Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Maciej Wolski: Zagłębie było ciężkim i wymagającym rywalem

W sobotnim meczu z Zagłębiem Sosnowiec po tygodniowej absencji do gry wrócił Maciej Wolski. Prawy obrońca po spotkaniu zasiadł przed kamerą ŁKS TV i podsumował jego przebieg.

O meczu:
– Na pewno to było bardzo ciężkie spotkanie. Gra Zagłębia na pewno nie odzwierciedla ich miejsca w tabeli. Myślę, że na pewno będą punktować i nie zasługują na to miejsce, na którym są. A co do meczu, to bardzo ciężki i wymagający rywal. Zremisowaliśmy w tym meczu, szkoda, bo mogliśmy pokusić się też o pełną pulę.

O pierwszej połowie:
– Może tych sytuacji nie stworzyliśmy za dużo w pierwszej połowie. Zagłębie na pewno ruszyło na nas bardzo agresywnie. Grali wysokim pressingiem, więc ciężko nam było konstruować te akcje. Ale myślę, że po przerwie przejęliśmy inicjatywę.

O Kazimierzu Moskalu:
– Znamy trenera Moskala, wiemy jaki styl gry preferuje, więc byliśmy przygotowani na grę Zagłębia. Mieliśmy ich rozpracowanych, mieliśmy liczne analizy w tygodniu, więc na pewno one nam w tym pomogły.

O atakach w końcówce meczu:
– Chcieliśmy zdobyć w tym meczu trzy punkty, taki był nasz cel przed tym spotkaniem. W ostatnich minutach też postawiliśmy dużo na ofensywę, żeby tutaj stworzyć jakąś sytuację, coś wykreować, zdobyć bramkę. Ale niestety się nie udało.

O swoim występie:
– Czy było dobrze? To już chyba pytanie do trenera. Ja cieszę się, że wróciłem do składu. Zagrałem 45 minut i cieszę się z tego występu.