Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Losowanie już dziś! Na kogo może trafić ŁKS w Pucharze Polski?

Już dzisiaj w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie par I rundy Pucharu Polski. Wśród 60 uczestników znajdują się oczywiście biało-czerwono-biali. Mecze tej fazy zostaną rozegrane pod koniec sierpnia.

Od I rundy Pucharu Polski rywalizować będzie 60 zespołów (18 drużyn z Ekstraklasy, 18 z I ligi, 8 z II ligi, a także 16 triumfatorów Okręgowych Pucharów Polski).

Losowanie odbędzie się już dzisiaj – 29 lipca, o godz. 12. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 30 sierpnia, 31 sierpnia lub 1 września. Gospodarzem spotkań będą drużyny wylosowane jako pierwsze, choć wyjątkiem jest gdy parę tworzą zespoły z różnych klas rozgrywkowych. Wówczas gospodarzem będzie zespół grający na niższym szczeblu rozgrywkowym.

Wszystkie zespoły rywalizujące od I rundy Fortuna Pucharu Polski:

Ekstraklasa (18) – Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań*, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk*, Miedź Legnica, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin*, Radomiak Radom, Raków Częstochowa*, Stal Mielec, Śląsk Wrocław, Warta Poznań, Wisła Płock, Widzew, Zagłębie Lubin.

I liga (18) – Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, GKS Katowice, GKS Tychy, Górnik Łęczna, ŁKS Łódź, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Resovia, Ruch Chorzów, Sandecja Nowy Sącz, Skra Częstochowa, Stal Rzeszów, Wisła Kraków, Zagłębie Sosnowiec.

II liga (8) – GKS 1962 Jastrzębie, Górnik Polkowice, KKS Kalisz, Motor Lublin, Olimpia Elbląg, Pogoń Siedlce, Radunia Stężyca, Stomil Olsztyn.

Okręgowe Puchary Polski (16) – Lechia Dzierżoniów, Chełmianka Chełm, Lechia Zielona Góra, RKS Radomsko, Legia II Warszawa, Stal Stalowa Wola, Ruch Wysokie Mazowieckie, Rekord Bielsko-Biała, ŁKS Łagów, GKS Wikielec, Polonia Środa Wielkopolska, Pogoń II Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Start Jełowa, Bałtyk Gdynia, Wieczysta Kraków.

*Drużyny przystąpią do rywalizacji od II rundy.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport