Piłka NożnaRezerwy

ŁKS III Łódź doceniony przez PZPN!

Trzecia drużyna ŁKS-u w minionym sezonie została mistrzem Polski Klasy B. Z tej okazji PZPN przygotował specjalny film ukazujący tę drużynę „Rycerzy Wiosny”. Warto powiedzieć, że materiał przygotował jeden z redaktorów ŁKSFans.pl – Deder, który na co dzień pracuje w piłkarskiej centrali.

Trzecia drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego powstała przed rozpoczęciem sezonu 2019/20. Już w pierwszym sezonie drużyna złożona wyłącznie z zawodników Akademii ŁKS zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie B Klasy, deklasując przy tym całą konkurencję. Jak się jednak okazało, sukces juniorów ŁKS miał również wymiar ogólnokrajowy! Zawodnicy ŁKS III zajęli bowiem pierwsze miejsce w nieformalnym rankingu wszystkich drużyn w Polsce grających na ósmym poziomie rozgrywkowym!

Ten niebagatelny sukces nie umknął uwadze Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Dokładniej rzecz ujmując Departamentowi Piłki Amatorskiej, który przygotował krótki materiał wideo prezentujący ŁKS III i sukces, jaki odnieśli młodzi Ełkaesiacy!

Choć ranking, który zwyciężyła ełkaesiacka młodzież nie był formalny, to z sukcesu i rozwoju Akademii z całą pewnością możemy być dumni!