Piłka Nożna

ŁKS i forBET dalej razem. R-GOL partnerem technicznym łodzian

Łódzki Klub Sportowy poinformował dziś o przedłużeniu umowy ze sponsorem głównym zakładami bukmacherskimi forBET oraz rozpoczęciu współpracy z partnerem technicznym firmą R-GOL.

ŁKS współpracuje z firmą forBET od 2016 roku czyli czasów kiedy klub z Alei Unii był jeszcze w III lidze. Z każdym awansem do wyższej klasy rozgrywkowej umowa zostawała przedłużona na nowych poszerzonych zasadach. Najnowsza umowa została podpisana na dwa lata i zapisano w niej m.in. premie od wyników sportowych, w tym awansu do najlepszej ósemki PKO Ekstraklasy czy nawet awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Po siedmiu latach wracamy na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. Firma forBET jest z nami niemal od początku drogi na miejsce, w którym znajdujemy się obecnie. Nowa umowa to kolejny etap naszej długoletniej współpracy, w której doskonale odnajdują się kibice, aktywnie korzystając z przedmeczowych stref kibica czy akcji marketingowych skierowanych bezpośrednio do nich. Cieszymy się, że współpraca z forBET-em trwać będzie w kolejnym, jakże ważnym sezonie dla naszego klubu. Wypracowane zaufanie pozwoliło nam na bardzo szybką decyzję o przedłużeniu umowy – powiedział prezes ŁKS-u Tomasz Salski na specjalnej konferencji prasowej.

– Kontynuujemy naszą współpracę z ŁKS-em będąc niezmiernie zadowolonymi ze sportowych sukcesów i rozwoju klubu. Łodzianie udowodnili, że tak zasłużony klub z bogatą i piękną historią w Ekstraklasie znajduje się już od dawna. Do tej pory był to aspekt przede wszystkim organizacyjny. Jesteśmy razem już od czasów trzeciej ligi, a dziś klub jest już także na najwyższym szczeblu rozgrywkowym także sportowo i nie mam żadnych wątpliwości, iż to tak naprawdę dopiero początek ekscytującej drogi powrotu na zasłużone miejsce. My wierzymy bardzo mocno w kolejne sukcesy ŁKS-u. Z tego też powodu nasza umowa zawiera zarówno stałą kwotę wynagrodzenia, jak i premię za określone wyniki sportowe, w tym za awans do czołowej ósemki Ekstraklasy. Jesteśmy jednak przekonani, że ambicje w klubie są zdecydowanie większe i w umowie przewidzieliśmy premie także za grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów  – powiedział Paweł Majewski, dyrektor ds. marketingu forBET.

Dziś ŁKS podpisał także dwuletnią umowę z firmą R-GOL.com, która stała się partnerem technicznym klubu. Do 2021 R-GOL.com będzie dostawcą sprzętu sportowego firmy Adidas dla pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego i zespołu z akademii.

– Trzy paski, będące znakiem rozpoznawczym marki adidas, w ostatnich sezonach nie tylko ładnie wyglądały na strojach z przeplatanką, ale i okazywały się szczęśliwe, bo ich obecność zbiegła się z kolejnymi awansami pierwszego zespołu, a ostatnio także drużyny rezerw. Sprzęt adidasa to także gwarancja najwyższej jakości, co z kolei zapewnia zawodnikom i trenerom komfort pracy. Dlatego decyzja o dalszej grze w strojach z trzema paskami była dla nas oczywista – mówi Tomasz Salski, prezes Łódzkiego Klubu Sportowego. – Bardzo cieszymy się, że przez najbliższe dwa sezony będziemy mogli przy tym korzystać ze wsparcia tak renomowanego partnera, jakim w świecie futbolu stał się już R-GOL.com. To firma z polskim kapitałem, która nie tylko świetnie sprawdza się jako dystrybutor największych światowych marek sportowych, ale i z powodzeniem rozwija produkcję sprzętu pod własną marką. Wierzymy, że wspólnie z R-GOL.com zrealizujemy założone cele i przeżyjemy wiele radosnych chwil.

R-GOL.com to firma, która od blisko 20 lat istnieje na piłkarskiej mapie Polski. Mały, rodzinny biznes założony przez Marcina Radziwona przerodził się w potentata – R-GOL.com to dziś największy sklep piłkarski w Polsce i jeden z największych w Europie. Potwierdzają to przede wszystkim setki tysięcy zadowolonych Klientów i branżowe nagrody, które niejednokrotnie padały łupem firmy wywodzącej się z Warmii i Mazur. Perłą w koronie jest warszawskie centrum piłkarskie przy ulicy Puławskiej 255, gdzie na ponad 600 metrach kwadratowych rozciąga się swoista futbolowa świątynia, w której każdy – od profesjonalisty po amatora – znajdzie to, czego potrzebuje, aby w stu procentach cieszyć się swoją miłością do piłki.

– Miasto o takim potencjale, nie tylko piłkarskim, jak Łódź, zasługuje na klub w najwyższej klasie rozgrywkowej i dobrze się stało, że po krótkiej przerwie ŁKS Łódź wraca do elity.  Jako firma jesteśmy dumni, że możemy być częścią wspaniałej historii, która pisze się na naszych oczach. Od niemal 20 lat jesteśmy blisko piłkarzy i kibiców, a połączenie sił z takim klubem jak ŁKS jedynie potwierdza naszą pozycję lidera – podkreśla Marcin Radziwon, prezes R-GOL.com. – Cieszymy się, że budowana od lat marka znalazła uznanie w oczach przedstawicieli ŁKS-u i mamy nadzieję, że podpisana dziś umowa jest jedynie wstępem do długoletniej współpracy, a wkrótce razem z Łódzkim Klubem Sportowym będziemy tworzyć zgrany zespół w Polsce, a w przyszłości także na europejskich stadionach – dodaje Radziwon.