Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Weszło: ŁKS chce Kokiego Hinokio. Klub już złożył ofertę

Łódzki Klub Sportowy przygotowuje pierwszy letni transfer. Jak podaje portal Weszło, do klubu z alei Unii może trafić skrzydłowy Stomilu Olsztyn, Koki Hinokio. Władze ŁKS miały już złożyć oficjalną ofertę.

Japończyk był na radarze włodarzy biało-czerwono-białych już od dłuższego czasu i kilkukrotnie dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła oglądał go z trybun stadionu w Olsztynie. Zimą pojawiały się sygnały o ewentualnym transferze, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Teraz ŁKS znów wykazuje zainteresowanie i według informacji Weszło – złożył ofertę nieco większą niż 250 tysięcy złotych.

20-latek w tym sezonie zdobył cztery bramki w Fortuna 1. lidze i zaliczył trzy asysty w 27 wystepach. Hinokio może występował z powodzeniem na lewym skrzydle, ale również na pozycji numer 10.

Zawodnik nie posiada paszportu Unii Europejskiej i jego transfer przy ewentualnym braku awansu rodzi sporo pytań. W I lidze może grać tylko jeden gracz spoza UE, a obecnie z tej grupy piłkarzy najwyższe notowania w klubie ma Ricardinho. W kadrze są też Serb, Dragoljub Srnić oraz Nigeryjczyk, Kelechukwu Ibe-Torti, choć ten jest już blisko otrzymania polskiego obywatelstwa. W Ekstraklasie limit obcokrajowców spoza UE nie obowiązuje.

Fot. Stomil Olsztyn