Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Legia Warszawa rywalem ŁKS-u w Pucharze Polski!

Mistrz Polski Legia Warszawa będzie rywalem Łódzkiego Klubu Sportowego w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy alei Unii Lubelskiej.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. W Łodzi po zwariowanym meczu Legia pokonał piłkarzy Kazimierza Moskala 3:2. Z kolei zaś w stolicy również górą byli „Wojskowi” wygrywając 3:1.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski odbędą się na początku lutego.

Ełkaesiacy w tym sezonie rozegrali już dwa spotkania w Pucharze Polski. W 1/32 finału podopieczni Wojciecha Stawowego pokonali przy al. Unii Lubelskiej, faworyzowany Śląsk Wrocław po rzutach karnych (po 120 minutach było 2:2). W kolejnej rundzie ŁKS wyeliminował Unię Janikowo, wygrywając 2:0 na wyjeździe po trafieniach Kelechukwu i Corrala.

Pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski:

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze