Konieczne przełamanie. Zapowiedź meczu z Koroną Kielce

W sobotnie wczesne popołudnie, zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce. Dla ełkaesiaków będzie to okazja do przełamania się po dwóch ostatnich porażkach. Pierwszy gwizdek arbitra o 12:40.

Wypowiedzi przed meczem

Dominik Nowak (trener Korony): –  Zmiana trenera to bodziec, ale każdy potrzebuje czasu, aby coś zmienić. Wyniki nie są satysfakcjonujące, bo ŁKS od początku, biorąc pod uwagę siłę kadrową, powinien być kandydatem do awansu. Ma dobrych piłkarzy, ale my też chcemy pokazać swoje walory. ostatnio dużo pracowaliśmy nad agresywnością w grze i nad ofensywa, która jest naszą bolączką. Chciałbym, żeby pewne nowe rozwiązania w ofensywie były już widoczne w sobotnim meczu.

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS): Myślę, że ciężko jest powiedzieć czego możemy spodziewać się po Koronie. Pod wodzą trenera Nowaka zespół zagrał dopiero jedno spotkanie, tak naprawdę trener nie miał na nie dużego wpływu, bo odbył dwie jednostki treningowe z zespołem. W tak krótkim czasie można co najwyżej zmienić coś w stałych fragmentach gry. Teraz miał tydzień, więc pewnie będzie miał swoje pomysły, ale my musimy patrzeć w tym momencie przede wszystkim na siebie. Oczywiście Koronę analizujemy, ale tak naprawdę to jak zespół zagra to nie jest najprostszą rzeczą przewidzieć.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 25. kolejkach Fortuna 1. Ligi

Sytuacja kadrowa

Ireneusz Mamrot nie będzie mógł w sobotę skorzystać z Macieja Wolskiego. Obrońca ŁKS w ostatnim meczu z Arką został ukarany czwartą żółtą kartką w tym sezonie. Poza grą od dłuższego czasu Kamil Dankowski i Samu Corral, choć ten pierwszy już niedługo powinien być do dyspozycji trenera.

W zespole Korony Kielce nie ma żadnych urazów oraz zawieszeń. Trener Dominik Nowak na mecz z biało-czerwono-białymi ma całą kadrę.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Koroną Kielce będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jacek Małyszek (Lublin)

Asystenci: Radosław Wąsik, Mikołaj Kostrzewa

Sędzia techniczny: Damian Gawęcki

Przewidywane składy

Korona: Marcel Zapytowski – Grzegorz Szymusik, Rafał Kobryń, Mario Zebić, Dawid Lisowski – Jacek Podgórski, Felipe Oliveira, Marcel Gąsior, Marko Pervan, Jakub Łukowski – Emile Thiakane.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Tomasz Nawotka, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak – Jakub Tosik, Michał Trąbka – Piotr Janczukowicz, Antonio Dominguez, Pirulo – Ricardinho.

Przeczytaj więcej o meczu Korona – ŁKS

Ireneusz Mamrot przed meczem z Koroną

Obsada sędziowska meczu Korona – ŁKS

Arkadiusz Malarz przed meczem z Koroną