NewsPiłka Nożna

Koniec sporu ŁKS-u z Antonio Dominguezem

W piątkowy poranek Łódzki Klub Sportowy poinformował o osiągnięciu porozumienia z hiszpańskim pomocnikiem, Antonio Dominguezem i wycofaniu swojej skargi na niego do Piłkarskiego Sądu Polubownego. W związku z tym Hiszpan bez przeszkód będzie mógł reprezentować barwy swojego nowego klubu, GKS-u Tychy.

Dominguez niespodziewanie ogłosił odejście z ŁKS-u na zaledwie kilka dni przed Derbami Łodzi, tłumacząc to problemami finansowymi klubu i opóźnieniami w płatnościach. Stanowisko klubu było natomiast takie, że Hiszpan nie miał podstaw do rozwiązania umowy z winy ŁKS-u, gdyż zaległości względem pomocnika były uregulowane terminowo, w związku z tym włodarze klubu z al. Unii złożyli skargę do Piłkarskiego Sądu Polubownego.

W momencie podpisania umowy przez Domingueza z GKS-em Tychy wielu zastanawiało się, czy w związku z niedokończoną sprawą między nim a ŁKS-em, Hiszpan będzie mógł występować w barwach nowego klubu. Te wątpliwości zostały rozwiane dzisiejszego poranka, kiedy biało-czerwono-biali ogłosili osiągnięcie porozumienia ze swoim byłym zawodnikiem i wycofanie skargi z Piłkarskiego Sądu Polubownego.

W trakcie rozmów z hiszpańskim zawodnikiem cały czas pamiętaliśmy, że przez dwuletni pobyt wielokrotnie dawał radość naszym kibicom. Dlatego też tym bardziej cieszymy się, że w przededniu rozpoczęcia rozgrywek ligowych udało nam się polubownie wyjaśnić wszystkie rozbieżności, które powstały między Antonio a naszym klubem. W negocjacjach uczestniczył główny akcjonariusz klubu i bez jego zaangażowania nie byłoby możliwe osiągnięcie tego oczekiwanego kompromisu – wyjaśnia Jarosław Olszowy, prezes ŁKS-u.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport