Piłka NożnaRezerwyTransfery

Kolejny wychowanek wraca do ŁKS. Damian Nowacki wzmacnia rezerwy!

Damian Nowacki przenosi się z trzecioligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki do klubu z alei Unii. Prawy obrońca podpisał z Łódzkim Klubem Sportowym roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

23-latek jest wychowankiem biało-czerwono-białych i przechodził w klubie przez wszystkie szczeble młodzieżowe. W pierwszym zespole występował od sezonu 2015/16. Łącznie w barwach ŁKS rozegrał 31 meczów na poziomie II i III ligi oraz w OPP. Jedyną bramkę w seniorskiej drużynie „Rycerzy Wiosny” zdobył w Okręgowym Pucharze Polski, przeciwko Górnikowi Łęczyca.

W lutym 2018 roku został wypożyczony na półtora roku do Warty Sieradz, ale po zaledwie jednej rundzie ŁKS zakończył wypożyczenie i wytransferował „Małego” do Stali Rzeszów. Na Podkarpaciu występował przez jeden sezon (20 spotkań) i wrócił w okolice Łodzi, aby kontynuować karierę w Sokole Aleksandrów Łódzki. W tym klubie grał przez dwa ostatnie lata. Miniony sezon zakończył z 26 występami i trzema golami, na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Nowacki jest kolejnym wychowankiem, który wzmocnił drużynę rezerw przed startem sezonu 2021/22 w III lidze. Wcześniej kontrakt podpisał napastnik Łukasz Dynel czyli gracz, który występował już z obrońcą w pierwszej drużynie ŁKS.

Mały” witamy w domu!