Piłka NożnaRezerwy

Kolejne zwycięstwo rezerw! ŁKS II – KS Kutno 2:1

Po zaciętym meczu rezerw ŁKS-u pokonały we wtorek KS Kutno 2:1. Ełkaesiacy są więc niepokonani po trzech ligowych grach!

Od początku pierwszej połowy piłkarze obu drużyn powoli się rozkręcali. Potrafili rozgrywać składne akcje, jednak nie wynikało z nich większe zagrożenie.

Optyczną przewagę wydawali się mieć jednak gracze z Kutna, co udało się udowodnić już w 26 minucie. Po wrzutce z prawego skrzydła celną główką przed bramką ŁKS-u popisał się Adam Patora, który dał gościom prowadzenie.

Kilka chwil później zachorowało się pod drugą bramką. Łukasza Dynela, który wbiegł z piłą w pole karne sfaulował Przemysław Wolański, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się niezawodny Aleksander Ślęzak.

Do zakończenia pierwszej połowy obie drużyny starały się znaleźć swoją okazję do strzelania bramki. Ełkaesiaków często ratował jednak Aleksander Bobek, który tego dnia raczej się nie mylił. Do przerwy nie padło więcej bramek.

Na początku drugiej części gry przewagę zaczęli budować sobie biało-czerwono-biali. Składane akcje pozwalały im zbliżać się w okolice pola karnego gości, jednak tam czujni były obrońcy z Kutna.

Długimi fragmentami w grze oby drużyn brakowało konkretów. Ten stan rzeczy przełamał się dopiero w 79 minucie. Damian Nowacki sprytnym zwodem ograł rywala, podał do Mateusza Kowalczyka, który wypuścił dobrym podaniem Łukasza Dynela. Napastnik ŁKS-u uwolnił się od obrońców, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. 2:1!

ŁKS II Łódź – KS Kutno 2:1 (1:1)
Bramki: Ślęzak 29′ (k), Dynel 79′ – Patora 26′

ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek (60, Jakub Romanowicz), Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski – Damian Nowacki, Artur Sójka, Jan Kuźma (66, Mateusz Kowalczyk), Mikołaj Lipień (90, Jędrzej Zając) Dariusz Gmosiński (90, Tomasz Górecki) – Łukasz Dynel.