Piłka NożnaRezerwy

Kolejne sparingowe zwycięstwo! ŁKS II – Włókniarz 3:0

Nieco wzmocnione piłkarzami pierwszej drużyny rezerwy ŁKS-u pokonały w sobotnim sparingu Włókniarz Zelów 3:0. Dla ełkaesiaków było to kolejne już zimowe zwycięstwo przed zbliżającą się inauguracją wiosny w IV lidze.

W składzie na sobotni sparing rezerw ŁKS-u znalazło się miejsce dla kilku piłkarzy z pierwszej drużyny. Po 60 minut rozgrała tym samym trójka Drago Srnić, Jowin RadzińskiKelechukwu, którzy to mieli wesprzeć swoich młodszych kolegów.

Sporo zamieszania na boisku robił Kelechukwu. Skrzydłowy jako pierwszy poważnie postraszył bramkarza Włókniarza, żeby już w 17 minucie zanotować asystę przy pierwszym w tym spotkaniu golu. Indywidualny rajd i dokładne podanie pozwoliły „Kellyemu” dograć do Michała Karlikowskiego, który jedynie wykończył całą akcję.

Aż do zakończenia pierwszej części gry stroną dominującą byli ełkaesiacy. To nie przyniosło jednak żadnych bramek.

Podwyższenie wyniku przyszło jednak tuż po pięciu minutach drugiej części gry. Aleksander Ślęzak, który zameldował się chwilę wcześniej na boisku trafił do siatki Włókniarza, co pozwoliło nieco uspokoić grę.

Końcowy wynik ustalił kolejny z rezerwowych – Tomasz Górecki. Znakomite zagranie Bartosza Bargiela wyprowadziło Jakuba Romanowicza na sytuacje sam na sam z bramkarzem Włókniarza. To starcie skrzydłowy ŁKS przegrał, ale właśnie Górecki dobił piłkę do pustej bramki.

Ostatnie 20 minut to pełna kontrola spotkania z nielicznymi okazjami ŁKS-u do podwyższenia prowadzenia. Szczęścia próbowali Jakub Romanowicz i Bartosz Bargiel, ale dobrze w tych sytuacjach zachował się bramkarz przyjezdnych.

ŁKS II Łódź – Włókniarz Zelów 3:0 (1:0)
Bramki:  Karlikowski 17′, Ślęzak 50′, Górecki 67′

ŁKS II Łódź: Kucharski (70′ Zareda) – Tazbir, Lorenc (46′ Ślęzak), Koprowski, Radziński (60′ Lasota) – Karlikowski (46′ Romanowicz), Sójka, Srnić (60′ Lipień), Lipień (46′ Górecki), Kelechukwu (60′ Bargiel) – Piela (46′ Gmosiński)