Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Kolejna zima Ełkaesiaków w Side!

Podobnie jak w trakcie dwóch poprzednich sezonów, tak i w najbliższej zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego udadzą się na obóz w Side. Wszystko to aby lepiej przygotować się do rundy wiosennej sezonu.

Piłkarze wicelidera Fortuna 1 Ligi spotkają się w tym roku jeszcze na jednych zajęciach. Później wszyscy dostaną chwilę wolnego, że okres świąteczno-noworoczny spędzić ze swoimi najbliższymi.

Drużyna spotka się ponownie w poniedziałek, 11 stycznia 2021 roku, a przygotowania do wiosennych zmagań rozpocznie od badań na obecność koronawirusa oraz zajęć szkoleniowych. Dzień później odbędą się również badania krwi oraz badania wydolnościowe.

Do 22 stycznia Ełkaesiacy będą trenować natomiast w Łodzi i w tym czasie rozegrają jeden mecz sparingowy – 20 stycznia biało-czerwono-biali spotkają się z trzecioligową Polonią Warszawa.

W nocy z 22 na 23 stycznia łodzianie wsiądą na pokład samolotu, który zabierze ich do Turcji. W trakcie pobytu w Side, który zakończy się 6 lutego, piłkarze ŁKS-u zamierzają rozegrać trzy mecze sparingowe. Sparingpartnerów Ełkaesiaków poznamy w najbliższym czasie.

Chwilę po powrocie do kraju „Rycerze Wiosny” zainaugurują piłkarską wiosnę. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie z Legią Warszawa w ramach 1/8 Fortuna Pucharu Polski, które zaplanowano na okolice 10 dnia lutego. Przed rozpoczęciem ligi ŁKS rozegra jeszcze sparing z drugoligową Skrą Częstochowa.