NewsPiłka Nożna

Kibu Vicuña nowym trenerem ŁKS-u?

Nie opadł jeszcze kurz po finale barażów, ale w ŁKS-ie podejmowane są już ważne decyzje. Do nowego sezonu pozostaje miesiąc, a władze muszą wybrać nowego trenera. Według Tomasza Włodarczyka prawdopodobnie zostanie nim Hiszpan, Kibu Vicuña

Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl nowym szkoleniowcem Łódzkiego Klubu Sportowego ma zostać Hiszpan Kibu Vicuña.

Vicuña ostatnie 2 lata spędził w Indiach. Prowadził tam 2 zespoły – w pierwszym z nich, Mohun Bagan w sezonie 19/20 zdobył mistrzostwo Indian Super League. Następnie objął Kerala Blasters, jednak zespół pod jego wodzą grał poniżej oczekiwań i po tym jak zespół stracił możliwości na grę w play-offach ligowych Hiszpan został zwolniony z klubu.

W Polsce głównie pracował jako asystent, przez wiele lat był współpracownikiem Jana Urbana. Wspólnie prowadzili m.in Legię Warszawa, Lecha Poznań, CA Osasunę czy Śląsk Wrocław. Następnie prowadził w sezonie 18/19 Wisłę Płock, z którą udało mu się utrzymać w lidze, jednak ten wynik nie był satysfakcjonujący dla klubowych działaczy, więc Hiszpan rozstał się wówczas z klubem.

Fot. Kerala Blasters