Piłka NożnaWypowiedzi

Kibu Vicuna: Na pewno będzie jedność w szatni i na boisku

Po krótkich urlopach zawodnicy stawili się we wtorek w klubie na pierwszym treningu z nowym trenerem, Kibu Vicuna. Według niego w drużynie panuje dobra atmosfera, a nowi piłkarze szybko złapali język z resztą szatni.

O wrażeniach po powrocie do pracy:

– Bardzo fajne, chłopaki widać, że już są przygotowani na sezon. Są nowi piłkarze, ale możemy powiedzieć, że prawie 80% drużyny już zna klub, zna cel, pierwsze wrażenia są bardzo dobre.

O tym jak trener ocenia atmosferę w szatni i na treningu:

– Na razie bardzo dobrze, rozmawialiśmy trochę przed treningiem i już dzisiaj trenowaliśmy pierwszy dzień. Jutro mamy badania i dopiero w czwartek jedziemy na zgrupowanie. Tam będziemy mieli więcej czasu na rozmowy indywidualne i rozmowy z drużyną i tak będziemy zaczynać przygotowania do sezonu.

O pierwszych zajęciach po krótkiej przerwie po sezonie:

– Bardzo fajnie. Mieli tylko tydzień przerwy, czyli już są dobrze przygotowani. Teraz musimy przygotować dobrze drużynę, nie potrzebujemy takiego normalnego okresu przygotowawczego. Mieli tylko tydzień przerwy i nie możemy też trenować dużo, będziemy trenować bardziej jakościowo niż intensywnie.

O tanecznych ćwiczeniach na początku treningu:

To jest dla mnie takie fajne ćwiczenie, socjoafektywne i możemy przygotować dobrze drużynę. Nie tylko do tego czy pokazujemy jedność tutaj na boisku treningowym i na pewno będzie jedność w szatni i na boisku i to jest bardzo ważne dla nas.

Pierwszy trening ŁKS-u pod okiem nowego szkoleniowca – Fot. ŁKS Łódź

O integracji nowych zawodników ze starymi:

– Teraz w piłce nożnej każda szatnia jest międzynarodowa. I tutaj oczywiście mówimy po polsku, ale też po angielsku. Teraz tylko dwóch piłkarzy nie umieją mówić ani po polsku, ani po angielsku i musimy pomagać. Ale tak, widać, że w szatni jest bardzo dobra atmosfera.

O stanie zdrowotnym Samu Corrala:

– Samu powoli wraca do zdrowia, już biega i rozmawiałem z nim krótko. Czuje się dobrze i lepiej niż miesiąc temu. Będzie również na zgrupowaniu, będzie trenował indywidualnie, ale też jest ważne, że będzie razem z drużyną i robił dobrą atmosferę.

O planach na zgrupowanie:

– Piłka jest taktyczna. Oczywiście będziemy przygotować się na wszystko, dlatego ważne jest przygotowanie fizyczne, technika, taktyka, ale też ważna jest mentalność. Możemy pracować nad wszystkim, ale przede wszystkim nad naszym stylem gry i nad tym jak chcemy grać w tym roku. Oczywiście, dla mnie będzie bardzo ważne, aby lepiej poznać piłkarzy.

Fot. ŁKS Łódź