Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Kamil Dankowski nowym zawodnikiem „Rycerzy Wiosny”!

Łódzki Klub Sportowy ogłosił transfer nowego zawodnika. Kontrakt z klubem z alei Unii podpisał Kamil Dankowski. Obrońca, który od wielu lat był związany ze Śląskiem Wrocław złożył podpis pod umową do 30 czerwca 2023 roku.

24-latek swoją piłkarską karierę rozpoczynał w juniorskim zespole Nysy Kłodzko. Stamtąd przeniósł się do Wrocławia, gdzie najpierw bronił barw FC Wrocław Academy. W 2012 roku został zawodnikiem Śląska Wrocław. W barwach „Wojskowych” grał aż do ubiegłego sezonu. W Śląsku rozegrał 93 spotkania na poziomie Ekstraklasy. Strzelił jednego gola w październiku 2016 roku w meczu przeciwko Koronie Kielce.

Dankowski jest nominalnym prawym obrońcą, choć podczas kariery zdarzało mu się również występować na lewej stronie defensywy oraz jako prawy pomocnik. Nowy nabytek ŁKS przez wiele lat był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W sumie w kilku kategoriach wiekowych wystąpił w 31 meczach z orzełkiem na piersi.

Grafika: 90minut.pl

Kamil witamy w biało-czerwono-białej Łodzi i życzymy sukcesów z przeplatanką na piersi!