Piłka NożnaRezerwy

Już dziś rezerwy ŁKS-u rozpoczynają sezon w IV lidze!

Po sześciu latach znowu emocjonujemy się startem IV ligi łódzkiej. Tym razem nie z zatroskaniem i smutkiem widocznym w oczach, że ełkaesiacy zamiast z Legia czy Lech zagrają z Jutrzenką Wartą. Dziś o 17 rozgrywki zainaugurują rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego, które warto śledzić.

Przeciwnikiem łodzian będzie Orkan Buczek, drużyna, która w tamtym sezonie radził sobie wyjątkowo dobrze I zajął na koniec sezonu czwarte miejsce w zdominowanej przez RKS Radomsko i Warte Sieradz lidze. Rezultat z minionej kampanii dla drużyny z Buczka był najlepszym w historii istnienia klubu.

Ale dlaczego tak piszemy o IV lidze i o rezerwach? Z prostego względu, w tej drużynie nie będzie zawodników, którzy nie wiedzą co to przeplatanka. Zespół rezerw to w głównej mierze piłkarze z rocznika 2001, wspomagani przez najzdolniejszych graczy urodzonych w 2002 roku. To nie będzie drużyna, gdzie grają przypadkowi zawodnicy, którzy nie wiadomo co robią w klubie, tylko drużyna z charakterem i marzeniami, każdego z 22 chłopaków, marzących o grze przy Al. Unii. Gdyby urodzili się 6 lat wcześniej, każdy by na nich patrzył z innej perspektywy, Dziś nie każdy ma świadomość, że to przyszłość klubu. W naszej opinii to oni za 3-4 lata będą świadczyć o sile Biało-czerwono-białych w ekstraklasie.

Nie zapominając o funkcji zespołu rezerw, w niektórych kolejkach pojawią się zawodnicy nie mieszczący się do kadry Kazimierza Moskala, czy to źle? Z całą pewnością, zdrowy Radionov, czy nieustępliwy w obronie Rozmus mogą jedynie dodać młodym piłkarzy otuchy i pewności siebie, ale na pewno nie będę przerastać ich umiejętnościami.

W tym meczu wystąpi prawdopodobnie Maciej Dampc, który czeka na oficjalny debiut w pierwszej drużynie. Stoper pozyskany z Bytowa dostanie tym samym pole do aklimatyzacji i poznania stylu gry ŁKS-u, który jest spójny w każdym roczniku akademii. Być może, duet który stworzy na poziomie IV ligi z młodzieżowym partnerem, za rok zainauguruje kolejny sezon, oby w ekstraklasie, oby z wychowankami w składzie.

Na koniec warto też wspomnieć o sztabie szkoleniowym, który gwarantuje wysoki poziom szkolenia i monitorowania zawodników. Głównym trenerem jest Marcin Pogorzała, który od tego sezonu został włączony do sztabu Kazimierza Moskala. Krzysztof Przytula nie ukrywa, że to jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia, na którego w klubie jest plan. Wspiera go koordynator akademii Paweł Drechsler, który dba o rozwój zawodników nie tylko na boisku, ale także w szkole Gortata. W sztabie drugiego zespołu są także Ełkaesiacy, trener bramkarzy Michał Zapart i fizjoterapeuta Sebastian Adamczyk, na których klub postawił i od samego początku swojej trenerskiej przygody notują wielki progres. Można by rzec, że to cały sztab, ale nie do końca. Rolę asystentów w drugiej drużynie piastują też etatowi trenerzy trzeciej drużyny Adam Gołaszewski i Rafał Majewski. Ich zadaniem jest monitorowanie postępów juniorów U-17 i zapewnienie lepszej adaptacji młodszych zawodników.

1. Kolejka IV ligi łódzkiej 14.08.2019, godzina 17:00 – ośrodek Minerska

ŁKS II Łódź – Orkan Buczek Wstęp wolny