Jutro pierwszy dzień przygotowań do Fortuna 1 Ligi

Już jutro piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczną przygotowania do sezonu 2020/21. W pierwszym tygodniu ełkaesiaków czeka 10 treningów, a już w następny poniedziałek ruszą na obóz przygotowawczy.

Pierwszy dzień przygotowań do nowego sezonu to, już dość standardowo, badania wydolnościowe na płycie stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2. Te mają dać sztabowi wiedzę odnośnie aktualnej kondycji i wydolności piłkarzy po tygodniowych urlopach. W badaniach najprawdopodobniej weźmie udział również Kelechukwu Ibe-Torti.

We wtorek rozpoczną się już właściwe treningi, wszystkie na obiektach ŁKS-u. Łącznie przez najbliższy tydzień ełkaesiaków czeka 10 jednostek treningowych na boisku oraz jedna na siłowni. Oprócz wtorku i soboty każdego dnia przewidziane są dwa treningi. W niedziele piłkarze nie będą trenować i dostaną dzień wolnego.

W następny poniedziałek (3 sierpnia) ełkaesiacy udadzą się na krótki obóz przygotowawczy. W ośrodku Rado Resort w Woli Chorzelowskiej łodzianie spędzą łącznie 6 dni, podczas których będą mieli do dyspozycji boisko z naturalną murawą. W planie obozu przewidziano również dwa sparingi.