NewsPiłka Nożna

Janusz Dziedzic zakwalifikowany na kurs Dyrektora Sportowego PZPN

W przeciwieństwie do trenerów, w Polsce dyrektorzy sportowi nie potrzebują przejść odpowiednich kursów i zdać egzaminy aby móc pełnić tę ważną rolę w polskich klubach. PZPN postanowił jednak rozwinąć wiedzę i umiejętności osób, które dzierżą to stanowisko w polskiej piłce, organizując specjalny kurs Dyrektora Sportowego. Na liście zakwalifikowanych na jego pierwszą edycję znalazł się przedstawiciel Łódzkiego Klubu Sportowego – Janusz Dziedzic.

Janusz Dziedzic rolę dyrektora sportowego pełni w ŁKS-ie od początku czerwca, po tym, jak klub rozstał się z Krzysztofem Przytułą, który dzierżył to stanowisko w ostatnich latach. Były piłkarz m.in Łódzkiego Klubu Sportowego nie pracował jednak w przeszłości w tej roli – swoje doświadczenie bazuje na wiedzy, którą posiadł chociażby pracując jako agent piłkarski.

PZPN postanowił rozwinąć kompetencje polskich dyrektorów sportowych i zorganizować pierwszy kurs, który będzie przygotowywał do pracy na tym stanowisku, tak, jak jest chociażby w przypadku kursów trenerskich. Na liście zakwalifikowanych na ten debiutancki kurs znaleźli się głównie dyrektorzy sportowi klubów Ekstraklasy i I Ligi, w tym przedstawiciel ŁKS-u, Janusz Dziedzic. Docelowo, za kilka lat, każdy kto będzie chciał pracować na tym stanowisku w klubach na dwóch najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce, będzie musiał ukończyć taki kurs.

Kurs rozpocznie się w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, ale kolejne sesje będą odbywały się w całej Polsce, planowany jest także jeden wyjazd zagraniczny. To właśnie głównie goście spoza Polski będą prelegentami na tym kursie. Całość potrwa od 12 do 14 miesięcy.

Pełna lista zakwalifikowanych:

Marcin Dorna