Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Ireneusz Mamrot: Resovia dobrze punktuje wiosną i ma swój styl

Na dzień przed meczem z Resovią Rzeszów trener Łódzkiego Klubu Sportowego Ireneusz Mamrot odpowiadał na pytania łódzkich dziennikarzy. Opiekun ełkaesiaków ocenił m.in. potencjał najbliższego rywala, ale i zmianę w grze defensywnej „Rycerzy Wiosny”.

O formie defensywy w ostatnich meczach:
– Przede wszystkim moim założeniem jako trenera było to, żeby cały zespół bronił w taki sposób, jak ja to nakreślę. Przede wszystkim staramy się zrobić wszystko, żeby przeciwnik miał jak najmniej tych sytuacji. Uważam, że w czterech poprzednich meczach przeciwnicy nie stworzyli za wiele sytuacji. Teraz czeka nas zupełnie inne wyzwanie, bo to będzie inna specyfika meczu.

O wynikach Resovii:
–
Myślę, że tu jest podobnie jak w przypadku Sandecji – zespół wiosną bardzo dobrze punktuje i mają swój specyficzny styl.

O atucie własnego boiska dla Resovii:
– Na pewno odpadają im podróże. Do tego atut własnego boiska, które zna się dobrze. To jest coś co jest plusem dla danego zespołu. Ale myślę, że patrząc dzisiaj jak wszystkie zespołu punktują, to drużyny gubią punkty u siebie i wygrywają na wyjazdach, czy odwrotnie. Także nie podchodzimy do tego w ten sposób.

fot. Łukasz Żuchowski