Historia starć: Z Puszczą po raz piąty

W piątek Łódzki Klub Sportowy zmierzy się z Puszczą Niepołomice po raz piąty w historii. Dotychczasowy bilans starć jest nieco korzystniejszy dla „Rycerzy Wiosny”, choć nie jest to znacząca przewaga.

Cztery dotychczasowo rozegrane spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego z Puszczą Niepołomice za każdym razem przyniosły sporo emocji. Dwa z nich wygrali „Rycerze Wiosny”, jedno Puszcza, a raz padł również remis. Korzystny dla ełkaesiaków jest również bilans bramkowy – biało-czerwono-biali strzelili dwa gole więcej od rywali.

Po raz pierwszy „Rycerze Wiosny” zmierzyli się z „Żubrami” w sezonie 2018/19. W Niepołomicach było 2:0 dla biało-czerwono-białych, a w Łodzi 1:0 dla Puszczy.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Puszcza

Mecze: 4

Wygrane ŁKS: 2

Remisy: 1

Wygrane Puszczy: 1

Bramki: 9-7 na korzyść ŁKS

Jedyne cztery spotkania ŁKS-u z Puszczą:

16 maja 2021: Fortuna I Liga

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 2:3

Bramki: Czarny 34′, Wyjadłowski 70′ – Ricardinho 46′, Sekulski 68′, Wolski 72′

Skład ŁKS: Arndt – Wolski, Dąbrowski, Moros Gracia, Marciniak – Sajdak, Dominguez (59′ Sekulski), Trąbka – Pirulo, Nawotka (65′ Dankowski), Ricardinho (81′ Srnić).

22 listopada 2020: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 4:4

Bramki: Dominguez 9-k, 37-k, 59, Wolski 11 – Żytek 28, 70, 75, Spławski 56

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (Moros Gracia 80) – Pirulo (Nawotka 80), Dominguez, Rozwandowicz, Sajdak, Trąbka (Dankowski 59) – Sekulski (Corral 80 (Srnić 90)).

7 kwietnia 2019: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 0:1

Bramka: Widejko 26

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Ramirez, Piątek (Łuczak 61), Kalinkowski, Bielak, Bryła (Wolski 82) – Kujawa (Sekulski 61).

14 września 2018: Fortuna I liga

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 0:2

Bramki: Bryła 68, Ramirez 84

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Pyrdoł, Gamrot (Radionow 46), Bielak, Ramirez (Juraszek 90), Bryła (Wolski 79) – Kujawa.

Strzelcy wszystkich goli dla ŁKS-u, w czterech dotychczas rozegranych spotkaniach z Puszczą:

3 – Antonio Dominguez

2 – Maciej Wolski

1 – Patryk Bryła, Dani Ramirez, Ricardinho, Łukasz Sekulski

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, Łukasz Żuchowski

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0