Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Historia spotkań: Trzecie spotkanie ŁKS-u z Cracovią w Pucharze Polski

Już w czwartek dojdzie do trzeciego w historii spotkania pomiędzy ŁKS-em a Cracovią w ramach Pucharu Polski. W tym momencie bilans pucharowej rywalizacji wskazuje remis, więc mecz na Stadionie Króla zadecyduje o tym kto wyjdzie w nim na prowadzenie.

Do pierwszego starcia pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym Cracovią w ramach 1/16 Pucharu Polski doszło 10 września 1980 w Krakowie. Według relacji krakowskiego Dziennika Polskiego” przebieg meczu nie wskazywał na to, że to właśnie łodzianie wyjdą zwycięsko z tego spotkania, rozgrywanego w deszczową środę. Ostatecznie ta sztuka im się udała dzięki bramce Witolda Nowaka zdobytej w 80. minucie meczu, po kontrataku przeprowadzonym przez „Rycerzy Wiosny„. Ełkaesiacy ostatecznie doszli do ćwierćfinału tamtej edycji Pucharu Polski, po pokonaniu w 1/8 widzewa, jednak w 1/4 musieli uznać wyższość Resovii, z którą polegli 2:3.

Do drugiego starcia w Pucharze Polski doszło prawie 30 lat później, 28 października 2008 roku. Tym razem nie było to pomyślne dla ŁKS-u spotkanie. Cracovia pokonała podopiecznych trenera Marka Chojnackiego aż 3:0, po bramkach Jakuba Kaszuby, Kamila Witkowskiego i Pawła Nowaka. Gospodarze tego spotkania odpadli z rozgrywek już w kolejnej rundzie, kiedy w ćwierćfinałowym dwumeczu musieli uznać wyższość Polonii Warszawa.

Bilans meczów pucharowych ŁKS – Cracovia

Mecze: 2

Wygrane ŁKS: 1

Wygrane Cracovii: 1