Historia meczów: Z Zagłębiem Sosnowiec po raz 76!

W najbliższą sobotę Łódzki Klub Sportowy zmierzy się na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec i będzie to 76 ligowy pojedynek obu klubów.

Lepszym bilansem przed sobotnim starciem na łódzkim stadionie mogą się pochwalić zawodnicy ŁKS-u, którzy wygrali 30 spotkań. Sosnowiczanie wygrywali 22 razy, z kolei 23 spotkania kończyły się remisami. Na korzyść ełkaesiaków jest również bilans bramkowy (108-87).

Ostatni raz biało-czerwono-biali skonfrontował się z Zagłębiem Sosnowiec, w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Wówczas na Stadionie Ludowym, podopieczni Wojciecha Stawowego pokonali rywali 2:1. Gole dla łodzian zdobyli Michał Trąbka oraz Pirulo.

Pierwszy raz oba zespoły mierzyły się 1953 roku i lepsi okazali się rywale (0-1), występujący wówczas pod nazwą Stal Sosnowiec.

Ełkaesiacy w ostatnich 35 latach bardzo dobrze radzili sobie w meczach z Zagłębiem. Na 20 ostatnich potyczek ligowych ŁKS przegrał tylko raz w sezonie 2004/05.

76-ligowy mecz pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym i Zagłębie Sosnowiec odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00 na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Zagłębie Sosnowiec:

Mecze: 75

Wygrane ŁKS: 30

Remisy: 23

Wygrane Zagłębia: 22

Bramki: 108-87 na korzyść ŁKS

Pięć ostatnich spotkań ligowych ŁKS-u z Zagłębiem Sosnowiec:

19 września 2020: Fortuna I liga

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 1:2

Bramki: Gregorio 57 – Trąbka 16, Pirulo 50.

Skład ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (Dankowski 72) – Pirulo, Rozwandowicz (Tosik 82), Srnić (Nawotka 46), Trąbka, Ratajczyk (Gryszkiewicz 46) – Corral (Sekulski 46).

20 marca 2008: Ekstraklasa

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 1:3

Bramki: Małecki 83 – Arifović 25, 44, Madej 41-k.

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Kłos, Adamski, Mysona – Madej, Kascelan (Paulinho 79), Mila, Juca Viana, Szczot (Vayer 69) – Arifović (Kujawa 83).

15 września 2007: Ekstraklasa

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 3:0

Bramki: Arifović 23, Madej 52, Komorowski 85.

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Kłos, Cerić, Woźniczka – Sikora (Komorowski 71), Andreson, Paulinho, Madej, Opsenica (Szczot 64) – Arifović (Cieśliński 82).

13 maja 2006: II liga

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 0:1

Bramka: Rozkwitalski 90

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Sierant, Leszczyński, Łabędzki – Madej (Radunović 90), Kłus, Przybyszewski, Niżnik (Rozkwitalski 78), Mysona (Kęska 68) – Sypniewski.

7 października 2005: II liga

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 1:0

Bramka: Leszczyński 14

Skład ŁKS: Wyparło – Łakomy, Sierant, Kościuk, Centkowski – Piątkowski, Kłus, Leszczyński (Łochowski 87), Niżnik (Sotirović 72), Mysona (Dżikia 66) – Sypniewski.

Strzelcy wszystkich 108 goli dla ŁKS-u w dotychczas rozegranych 75 spotkaniach z Zagłębiem Sosnowiec w lidze:

9 – Soporek

5 – Kowalec, Wieteski

4 – Suski, Miłoszewicz, M. Chojnacki, R. Robakiewicz

3 – Szymborski, Sadek, G. Ostalczyk, Arifović, Matusiak

2 – Pilarski, Orczykowski, Białek, Mszyca, Milczarski, W. Nowak, Ziober, Wieszczycki, Madej, Niżnik, Leszczyński

1 – Sass, Mizgier, Grzywocz, Walczak, Charbicki, Lorent, Studniorz, Stachura, Grębosz, Maleńki, Galant, S. Terlecki, J. Sobol, Klimas, Gabrych, Sławuta, Płachta, Sybilski, K. Baran, G. Więzik, T. Cebula, Traczyk, Wenclewski, Stefański, Kruszankin, M. Komorowski, Żuberek, Białas, Błażejewski, Gortowski, Kłus, Nuckowski, Rozkwitalski, Pirulo, Trąbka oraz bramka samobójcza (Konopelski).

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport