Historia meczów: Z Tychami w lidze po raz trzynasty!

Niedawno emocjonowaliśmy się dwunastym w historii starciem Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Tychy, a już w piątek przyjdzie nam oglądać mecz numer trzynaście pomiędzy tymi zespołami. Dotychczasowy bilans starć wypada remisowo, choć to „Tyscy” strzelali więcej bramek.

Bilans dotychczasowych starć pomiędzy ŁKS-em, a GKS-em układa się niezwykle remisowo. Obie drużyny wygrały po trzy mecze, a sześciokrotnie dzieliły się punktami. Na korzyść gospodarzy niedzielnego spotkania przemawia za to nieco lepszy bilans bramkowy – 14-11.

Pierwsze spotkania łódzko-tyskie odbyły się w sezonie 1974/75 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zarówno w Łodzi jak i w Tychach drużyny dzieliły się punktami (0:0 i 1:1).

W lidze ostatni raz biało-czerwono-biali rywalizowali z „Trójkolorowymi” nieco ponad miesiąc temu. W ostatniej kolejce zasadniczej sezonu 2020/21 GKS remisował na własnym stadionie z ŁKS-em 1:1. Tym razem obie ekipy meczem między sobą rozpoczną granie w nowej kampanii.

Trzynasty ligowy pojedynek pomiędzy GKS-em Tychy, a Łódzkim Klubem Sportowym rozpocznie się w piątek (30.07) o godzinie 20:30.

Bilans meczów ligowych ŁKS – GKS Tychy

Mecze: 12

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 6