Historia meczów: Z Termaliką w lidze po raz ósmy!

Już w piątek do Łodzi na spotkanie z Łódzkim Klubem Sportowym przyjadą piłkarze Termaliki Nieciecza. Dla obu drużyn będzie to ósme w historii ligowe starcie, choć siódme, które uda się rozegrać.

Bilans starć obu zespołów przed tym spotkaniem delikatnie przemawia na korzyść gości. Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego jak dotąd pokonali niecieczan dwukrotnie. Jedno zwycięstwo więcej na swoim koncie ma Termalica, a dwukrotnie oba kluby dzieliły się punktami. Bilans bramkowy ponownie wygląda lepiej w przypadku „Słoni” (12-8).

Po raz pierwszy łodzianie mierzyli się z Termaliką w sezonie 2010/11, w którym to Łódzki Klub Sportowy wywalczył awans do ekstraklasy. W tamtych rozgrywkach „Rycerze Wiosny” dwukrotnie ogrywali zespół „Słoni” – 3:2 w Niecieczy i 2:0 w Łodzi.

Ostatni raz oba kluby spotkały się w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Wówczas lepsi okazali się gospodarze z Niecieczy, którzy wygrali 2:0. Spotkanie przebiegło jednak w atmosferze kilku sędziowskich skandali i zdziesiątkowanych szyków „Rycerzy Wiosny”.

Ósmy mecz ligowy pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza odbędzie się w piątek 4 czerwca o godzinie 20:30 na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Bruk-Bet Termalica

Mecze: 7

Wygrane ŁKS: 2

Remisy: 2