Historia meczów: Z Miedzią w lidze po raz czwarty

Już w sobotę dojdzie do czwartego w historii ligowego starcia Łódzkiego Klubu Sportowego z Miedzią Legnica. Bilans dotychczasowych meczów nie jest dla „Rycerzy Wiosny” zbyt korzystny.

Dwa pierwsze starcia pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym, a Miedzią Legnica odbyły się, a bardziej miały odbyć się w sezonie 2012/13. Pierwszy mecz odbył się zgodnie z planem w Łodzi 4 listopada 2012 roku i zakończył się wygraną legniczan 1:0 po trafieniu Mariusza Zasady. Druga potyczka ŁKS-u z Miedzią się nie odbyła, gdyż łodzianie wycofali się z rozgrywek i zespół z Dolnego Śląska wygrał walkowerem 3:0.

W ostatnich sezonach oba kluby mijały się, grając na przemian w Fortuna I lidze i Ekstraklasie. Zarówno Łódzki Klub Sportowy jak i Miedź po roku gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym wracały na zaplecze.

Na trzeci łódzko-legnicki pojedynek przyszło nam czekać więc do kampanii 2020/21. 1 grudnia 2020 roku na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 oglądać mogliśmy bardzo szalony mecz. Ostatecznie, po siedmiu bramkach i dwóch czerwonych kartkach legniczanie wygrali 4:3 i zainkasowali komplet punktów.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Miedź

Mecze: 3

Wygrane ŁKS: 0

Remisy: 0

Wygrane Miedzi: 3

Bramki: 8-3 na korzyść Miedzi

Trzy dotychczasowe ligowe spotkania ŁKS-u z Miedzią Legnica:

4 listopada 2012: I liga

ŁKS Łódź – Miedź Legnica 0:1

Bramka: Zasada 60

Skład ŁKS: Olszewski – Sasin, Gieraga, Borsukow, Osiński – K.Kaczmarek (Pawlak 77), Kuklis, Brud (A.Golański 66), Poźniak (A.Papikjan 66), P.Kaczmarek – Więzik.

Sezon 2012/13: I liga

Miedź Legnica – ŁKS Łódź 3:0 (walkower)

ŁKS wycofał się z rozgrywek po 22. kolejce

Sezon 2020/21: I liga