Historia meczów z Koroną Kielce

W środowym zaległym spotkaniu dziewiątej kolejki Fortuna I ligi, Łódzki Klub Sportowy zmierzy się przy alei Unii z Koroną Kielce. Będzie to 12 pojedynek łodzian z kielczanami.

Lepszym bilansem spotkań może pochwalić się zespół z Kielc, który wygrał 6 pojedynków z ełkaesiakami. „Rycerze Wiosny” byli górą w trzech starciach, z kolei dwa spotkania zakończyły się remisem. Stosunek bramek również na korzyść „Złocisto-krwistych” (17-14).

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2019/20 i to aż trzykrotnie na poziomie PKO BP Ekstraklasy. W Łodzi górą byli ełkaesiacy, którzy po hat-tricku Rafała Kujawy i jedynym trafieniu Jana Grzesika pokonali Koronę 4:1. W Kielcach odbyły się dwa spotkania i oba zakończyły się wygranymi gospodarzy 1:0 oraz 2:0.

Pierwsze pojedynki ŁKS-u z Koroną odbyły się w sezonie 2004/05 na zapleczu Ekstraklasy i zakończyły się remisami (4:4 i 2:2)

12. ligowy pojedynek biało-czerwono-białych z „Koroniarzami” odbędzie się w środę 11 listopada o godzinie 18:00 na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Korona

Mecze: 11

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 2

Wygrane Korony: 6

Bramki: 17-14 na korzyść Korony

fot. Łukasz Żuchowski

Pięć ostatnich spotkań ligowych ŁKS-u z Koroną Kielce:

18 lipca 2020: Ekstraklasa

Korona Kielce – ŁKS Łódź 2:0

Bramki: Kaczmarski 72, Szelągowski 89

Skład ŁKS: Arndt – Grzesik (Wolski 62), Dąbrowski, Sobociński (Moros Gracia 71), Klimczak – Pirulo, Rozwandowicz, Trąbka, Srnić, Ratajczyk – Wróbel (Sekulski 59).

9 marca 2020: Ekstraklasa

Korona Kielce – ŁKS Łódź 1:0

Bramka: Kovacević 53-k

Skład ŁKS: Malarz – Bogusz, Moros Gracia, Dąbrowski, Vidmajer – Trąbka (Corral 79), Srnić, Guima, Dominguez (Pirulo 61), Ratajczyk – Wróbel (Sekulski 61).

6 października 2019: Ekstraklasa

ŁKS Łódź – Korona Kielce 4:1

Bramki: Kujawa 27, 29, 66, Grzesik 59 – Kovacević 43-k.

Skład ŁKS: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Ramirez (Pirulo 81), Srnić, Guima, Trąbka (Piątek 60), Pyrdoł (Bryła 87) – Kujawa.

23 kwietnia 2012: Ekstraklasa

ŁKS Łódź – Korona Kielce 0:2

Bramki: Sobolewski 8, Lenartowski 17

Skład ŁKS: Velimirović – Sasin, Łabędzki, Klepczarek, Gercaliu (Stąporski 81) – Łobodziński, Łukasiewicz, Iwański (Kujawa 61), Bonin, Gancarczyk (Romańczuk 79) – Saganowski.

30 października 2011: Ekstraklasa

Korona Kielce – ŁKS Łódź 0:2

Bramki: Saganowski 74, Kłus 90

Skład ŁKS: Velimirović – Kascelan, Łabędzki, Pruchnik, Romańczuk – Szałachowski (Bykowski 86), Kłus, Łukasiewicz, Mięciel (Adamski 88), Kaczmarek (Salski 80) – Saganowski.

Strzelcy wszystkich goli dla ŁKS-u w dotychczas rozegranych 11 spotkaniach z Koroną Kielce w lidze:

3 – Rafał Kujawa, Rafał Niżnik

2 – Marcin Wachowicz

1 – Jan Grzesik, Marek Saganowski, Dariusz Kłus, Łukasz Madej, Marius Kizys, Ireneusz Gortowski

Foto główne: ŁKS Łódź / Artur Kraszewski